ГПУ складено повідомлення про підозру слідчому СК РФ за фактом незаконного притягнення М. Карпюка до кримінальної відповідальності.

За результатами досудового розслідування у кримінальному провадженні за фактом незаконного притягнення громадянина України М. Карпюка до кримінальної відповідальності на території Російської Федерації Генеральною прокуратурою України складено повідомлення про підозру громадянину РФ К.

Відповідно до зібраної доказової бази, вказана особа, обіймаючи посаду старшого слідчого у особливо важливих справах першого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління СК РФ по Північно-Кавказькому федеральному округу, достовірно знаючи вимоги кримінально-процесуального законодавства РФ щодо неухильного дотримання слідчим під час розслідування вимог Конституції та КПК РФ, персональної відповідальності за законність здійснення процесуальних дій, перебуваючи в м. Єсентуки, Російська Федерація, діючи умисно, за відсутності у матеріалах кримінальної справи №68144 об’єктивних доказів причетності громадянина України М. Карпюка до скоєння злочинів, які розслідуються у справі, усвідомлюючи, що ця особа не має відношення до їх скоєння, маючи умисел на притягнення завідомо невинного до кримінальної відповідальності, незаконно притягнув М. Карпюка до кримінальної відповідальності шляхом винесення 17.04.2014 постанови про притягнення в якості обвинуваченого за ч. 1 ст. 209 КК РФ (в редакції Федерального закону від 13.06.1996 № 63-Ф3), п.п. «в», «з», «н» ст. 102, ч. 2 ст. 15, п.п. «в», «з», «н» ст. 102 КК РРФСР (в редакції Федерального закону від 29.04.1993 № 4901-1), штучно створивши докази його вини в інкримінованих злочинах.

На цей час готується запит про міжнародну правову допомогу до компетентних органів Російської Федерації щодо повідомлення вказаній особі про підозру та проведення із ним ряду процесуальних дій.

Досудове розслідування у вказаному провадженні триває, встановлюються інші особи, причетні до незаконного притягнення М. Карпюка до кримінальної відповідальності.

Андрій Лисенко, речник ГПУ

Читайте также: