Начальницю Служби у справах дітей та сім’ї Деснянської РДА судитимуть за незаконні дії щодо удочеріння дитини

Ювенальними прокурорами Деснянської окружної прокуратури міста Києва скерувала до суду обвинувальний акт відносно начальниці Служби у справах дітей та сім’ї Деснянської районної в м. Києві державної адміністрації, яка обвинувачується у вчиненні незаконних дій щодо удочеріння дитини, з використанням службового становища (ч. 2 ст. 169 КК України).

Як повідомлялось раніше, у березні 2021 року, з квартири у Деснянському районі м. Києва працівники поліції вилучили 3-річну дівчинку, яку мати залишила на свого співмешканця та зникла. Крім того, за заявою співмешканця було зареєстровано кримінальне провадження з приводу зникнення матері.

Возможно, это изображение один или несколько человек и текст

У свою чергу, обвинувачена, обіймаючи посаду начальника Служби у справах дітей та сім’ї, достовірно знаючи, що органами поліції розшукується матір 3-річної дівчинки, яка не позбавлена батьківських прав щодо цієї дитини, з метою незаконного її удочеріння, вчинила ряд незаконних дій.

Так, зловмисниця направила до держаних органів запити, до яких внесла завідомо неправдиві відомості щодо дати народження дитини та по батькові. Як наслідок, отримавши відповідь про відсутність будь-яких відомостей щодо реєстрації цієї дитини за запитуваними даними, зловмисниця використала вказану відповідь для виготовлення нового свідоцтва про народження дівчинки з іншими анкетними даними. Також дівчинці було надано статус дитини позбавленої батьківського піклування, що не відповідало дійсності.

Завершуючи реалізацію злочинного умислу, обвинувачена узгодила своїм підписом висновок про доцільність удочеріння цієї дитини, який був скерований до Деснянського районного суду м. Києва для врахування під час вирішення цього питання у судовому засіданні.

За результатами досудового розслідування обвинувальний акт відносно зловмисниці скеровано до суду.

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі строком до 5 років.

Наразі дівчинка продовжує перебувати в дитячому будинку, а її матір у судовому порядку встановлює факт визнання материнства та анулювання актового запису про народження доньки.

Київська міська прокуратура

You may also like...