Викрито командира ЗС РФ, який наказував вбивати цивільних під Бучею (фото)

30-річний Литвиненко був «старшим» під час окупації Липівки Бучанського району, без його дозволу жителі села не могли навіть вийти з дому по воду.

Ідентифіковано російського командира роти, який наказував вбивати цивільних у Київській області.

Василь Литвиненко був "старшим" під час окупації Липівки Бучанського району / фото facebook.com/VenediktovaIryna

Василь Литвиненко був «старшим» під час окупації Липівки Бучанського району / фото facebook.com/VenediktovaIryna

Про це повідомила генеральний прокурор Ірина Венедіктова на своїй сторінці у Facebook.

«30-річний старший лейтенант Василь Литвиненко — командир роти 64 окремої мотострілецької бригади Сухопутних військ ЗС РФ у складі 35 загальновійськової армії. Прокурори Києво-Святошинської окружної прокуратури Київської області спільно із поліцейськими викрили його у порушені законів та звичаїв війни, поєднаному з вбивством», — йдеться в повідомленні.

За даними генпрокурора, Литвиненко був «старшим» під час окупації Липівки Бучанського району. Без його дозволу жителі села не могли вийти з дому по воду. Він розпоряджався навіть тим, чи можна людям надавати меддопомогу.

«Слідство встановило, що на виконання злочинних наказів командира роти, підлеглі військовослужбовці з автоматичної вогнепальної зброї поранили беззбройного цивільного чоловіка похилого віку прямо на його подвір’ї. На цьому вони не зупинились — невдовзі загарбники вже з танку розстріляли будинок, де був поранений ними мешканець. Він згорів разом із рідним домом», — розповіла Венедіктова.

Зараз правоохоронці встановлюють інших співучасників цих злочинів, а також причетність Литвиненка до поранення ще двох цивільних жительок Липівки та руйнування 18 житлових будинків у селі.

«Якщо ви впізнали цього військовослужбовця РФ та маєте інформацію про інші його злочинні «подвиги» в Україні — сповіщайте на наш єдиний доказовий хаб https://warcrimes.gov.ua/ або звертайтеся до Київської обласної прокуратури: 097-053-04-65, 097-838-31-87, 050-107-66-75″, — додала генпрокурор. // УНІАН

Читайте также: