На Буковині викрили групу телефонних шахраїв, якою керував засуджений з місця позбавлення волі
«Ваш родич потрапив у халепу, для вирішення питання потрібна велика сума грошей» – організатором однієї з таких шахрайських схем виступив засуджений чернівчанин. Роль його посібників «на волі» виконували двоє таксистів-земляків. Поліцейські вже довели їхню причетність до 20 аналогічних злочинів. Загальна сума збитків становить щонайменше півмільйона гривень.
Проводячи слідчо-розшукові дії за фактом шахрайства, що мало місце наприкінці минулого року, працівники Управління карного розшуку поліції в Чернівецькій області спільно з Управлінням оперативно-розшукової роботи Адміністрації державної кримінально-виконавчої служби України задокументували діяльність організованої злочинної групи.
Поліцейські з’ясували, що троє буковинців упродовж 2015-2018 років видурювали у довірливих громадян значні суми грошей під приводом звільнення з поліції родичів, котрі нібито скоїли кримінальне правопорушення.
Організатором злочинної схеми виступив 31-річний чернівчанин. Чоловік раніше неодноразово був засуджений за шахрайства та грабежі і наразі перебуває в одній із установ виконання покарань. Під час обшуку оперативники карного розшуку знайшли в камері ув’язненого та вилучили приховані мобільні телефони й шість сім-карток різних операторів мобільного зв’язку.
Спільниками засудженого виступили двоє таксистів: 34-річний житель Глибоцького району та 35-річний раніше судимий чернівчанин. Перший під час скоєння злочинів використовував власний автомобіль «ВАЗ-2109» чорного кольору, а також сіру іномарку «Audi-100» на іноземній реєстрації. Другий поплічник їздив на зустріч з потерпілими на орендованому легковику «Daewoo Lanos» сірого кольору.
Правоохоронці встановили, що організатор шахрайської схеми, перебуваючи в місцях позбавлення волі, телефонував потерпілим з різних номерів на стаціонарні та мобільні телефони. Представляючись працівником поліції, злочинець переконував чергову жертву, що її родич скоїв кримінальне правопорушення і уникнути відповідальності можна за чималу суму коштів. Переконавши потерпілих віддати гроші за порятунок, шахрай відправляв до них своїх спільників.
Поліцейські вже довели причетність злочинного тріо до понад 20 подібних злочинів. Загальна сума збитків становить щонайменше півмільйона гривень. Наразі тривають слідчі дії. Правоохоронці перевіряють зловмисників на причетність до інших аналогічних шахрайств як на території Чернівецької області, так і в інших регіонах України, а також встановлюють інших ймовірних спільників.
Коментар: Тетяна Андрійчук – спеціаліст відділу комунікації ГУНП в Чернівецькій області
Відділ комунікації поліції Чернівецької області
Tweet