СБУ РАССКАЗАЛА О СВОИХ ПОДВИГАХ

Оказывается, есть у родной спецслужбы информация, не содержащая страшных военных тайн. В частности, это результаты ее работы за минувший год. Как истинные ценители детективной литературы мы не без удовольствия перепечатываем с официального сайта СБУ отчет о проделанной работе. Читается он легко и непринужденно. Здесь есть все: предатели родины, иноземные шпионы, торговцы оружием и контрабандисты (в том числе – желавшие «посотрудничать» с Ираком в «ракетном» направлении), в неимоверных количествах – бриллианты, золото, наркотики, а также террористы и прочие граждане, мешающие мирной жизни украинской державы. В отчете не без удовольствия находишь главное – факты, а не заверения в бдительности и нравоучительные лозунги о том, что нарушать закон – нехорошо. С теми, кто поступает нехорошо следует обращаться в соответствии с Уголовным Кодексом, чем СБУ, судя по приведенному отчету и занимается.ЩОДО ДЕЯКИХ РЕЗУЛЬТАТІВ ДІЯЛЬНОСТІ СЛУЖБИ БЕЗПЕКИ УКРАЇНИ У 2002 РОЦІ

У сфері боротьби з розвідувальною та іншою діяльністю іноземних спецслужб і організацій:

Викрито 14 агентів закордонних спецслужб з-поміж числа громадян України. У зв»язку з тим, що 12 із них на виконання завдань іноземних держав і організацій або їх представників дій, які заподіяли б шкоду державі, не вчинили і добровільно заявили органам державної влади про свій зв»язок з ними, зазначених осіб не притягували до кримінальної відповідальності і їм оголошені офіційні застереження про неприпустимість протиправної діяльності. Двох громадян України засуджено до різних строків позбавлення волі за скоєння злочину, передбаченого ст. 111 Кримінального кодексу України (“державна зрада”).

Вироком Військового апеляційного суду Центрального регіону України за злочинний зв»язок з іноземною спецслужбою і заподіяну шкоду обороноздатності України до семи років ув»язнення засуджено Бублика Т.Г.

За дії, спрямовані на передачу представнику іноземної організації за матеріальну винагороду інформації, що становить державну таємницю, засуджений до п»яти років позбавлення волі за державну зраду громадянин України Молчанов О.П.

За дії, що суперечать інтересам безпеки України, видворено за межі нашої держави 17 громадян зарубіжних країн, закрито в»їзд в Україну майже 700 іноземцям.

Завдяки вжитим контррозвідкою заходам викрито і припинено 36 проявів протиправної діяльності у сфері військово-технічного співробітництва. Зокрема, не допущено ряд намагань окремих сумнівних фірм та осіб здійснити незаконне постачання озброєння та військової техніки до країн, стосовно яких діють міжнародні обмеження, попереджено 22 спроби іноземних фірм і їх представників реалізувати озброєння та військову техніку в порушення міжнародних зобов»язань України.

За спробу незаконного вивезення за межі України технологій військового призначення засуджено до 3-х років позбавлення волі заступника директора Житомирського НДІ радіосистем. Затримано та видворено за межі України іноземного громадянина, який намагався використати територію України для контрабандного переміщення деяких елементів системи управління ракетами до Ірану.

Виявлено і припинено протиправну діяльність представників однієї з іноземних компаній з вербування в Україні і відправки в Ефіопію найманців з метою їх залучення до експлуатації військової авіаційної техніки та можливої участі в бойових діях.

У сфері охорони державної таємниці:

За допущені порушення законодавства близько 700 осіб притягнуто до адміністративної відповідальності, майже 300 особам скасовано допуск до державної таємниці. За фактами розголошення секретних відомостей та втрати матеріальних носіїв інформації, що містять державну таємницю, порушено 21 кримінальну справу. Оптимізація структурних підрозділів режимно-секретних органів підприємств та організацій, здійснена за ініціативою СБ України, дає можливість заощадити 25 млн. грн.

У сфері захисту національної державності та боротьби з тероризмом:

Основні зусилля спрямовувались на захист конституційного ладу та територіальної цілісності України, зміцнення загальнодержавної системи боротьби з тероризмом, запобігання терористичним проявам та спробам втручання у внутрішні справи України. У процесі реалізації цих завдань видворено, скорочено термін перебування та заборонено в»їзд на територію країни кільком сотням іноземців, розкрито низку проявів терористичного й екстремістського характеру.

До шести років позбавлення волі засуджено громадянина України Шевельова Д.Ю., який звинувачувався у скоєнні в січні 2002 року в Одеському аеропорту терористичного акту, пов”язаного з вибухом в кафе “Авіон” і з вимогою перерахувати 1 млн.грн. під загрозою вчинення підриву літака компанії “Австрійські авіалінії”. Доведена також його причетність до направлення у 2000 році керівникам правоохоронних органів Одеської області листів з погрозами та вибуховою сумішшю.

У сфері контррозвідувального захисту економіки держави:

Виявлено і припинено ряд правопорушень під час використання іноземних кредитів та інвестицій, отриманих від міжнародних фінансових організацій, відвернуто масштабне розкрадання бюджетних коштів, викрито низку злочинів у кредитно-банківській системі, у тому числі й комп»ютерних. Всього протягом року за матеріалами Служби безпеки повернуто до бюджету України понад 630 млн. грн. Повернуто із-за кордону валютних коштів та матеріальних цінностей на суму, еквівалентну 210 млн. грн.

За фактами незаконного повернення податку на додану вартість порушено 26 кримінальних справ. У результаті припинення лише однієї спроби отримати безпідставне відшкодування ПДВ низкою підприємств Вінницької області заощаджено для бюджету 394 млн. грн.

У сфері боротьби з корупцією та організованою злочинністю:

За вироками судів конфісковано, повернуто в дохід держави майна та цінностей на суму понад 37 млн. грн.

У взаємодії з Держмитслужбою та МВС України викрито і ліквідовано низку каналів незаконного переміщення через митний кордон сировинних та матеріальних ресурсів, товарів підакцизної групи, історичних та культурних цінностей, припинено діяльність 22 злочинних угруповань контрабандистів.

У ході проведення оперативних і слідчих дій УСБ України в Дніпропетровській області вилучено у контрабандистів 103 кг золотих виробів, у т.ч. з діамантами, УСБ України в Чернівецькій області припинено контрабандне переміщення на територію держави 39 кг ювелірних виробів.

У сфері боротьби з організованими злочинними угрупованнями, причетними до функціонування каналів незаконної міграції, у взаємодії з іншими правоохоронними органами припинено діяльність 16 злочинних формувань та їхніх структурних ланок, 228 осіб притягнуто до кримінальних відповідальності.

Службою безпеки України підтримуються офіційні контакти зі 100 спецслужбами, органами безпеки і правоохоронними органами 60 іноземних держав. Певні позитивні напрацювання у цій сфері сприяли підвищенню ефективності боротьби з міжнародним наркобізнесом, тероризмом, розшуку особливо небезпечних злочинців, протидії транснаціональній нелегальній міграції тощо.

В результаті здійснення спільних з правоохоронними органами іноземних держав заходів щодо боротьби з міжнародним наркобізнесом знешкоджено 22 канали контрабанди наркотиків, 3 нарколабораторії. З незаконного обігу вилучено 207 кг героїну, 606 кг психотропних речовин, понад 27 тонн наркотичної сировини, 1,5 тис. тонн прекурсорів, 22,7 кг синтетичних наркотиків.

Проведено спецоперацію з ліквідації однієї з ланок організованого злочинного угруповання, яке налагодило та контролювало розгалужену мережу незаконного переміщення героїну з Афганістану і Пакистану через Індію, Туреччину, Об»єднані Арабські Емірати в Україну, а також транзитне переміщення наркотичних засобів через територію нашої країни до США. Викрито мережу контрабандних каналів переміщення героїну з Південно-Західної Азії, ліквідовано транснаціональне кримінальне угруповання, причетне до контрабанди амфетаміну з Польщі до України.

За матеріалами кримінальної справи, що розслідувалась УСБ України в Рівненській області, Земельним судом м.Люнебурга (ФРН) засуджено до позбавлення волі на строк від 6 до 8 років трьох громадян Німеччини, які із застосуванням зброї вчинили пограбування банку, незаконно заволоділи 242 тис. євро і трьома пістолетами співробітників поліції, захопили двох заручниць – працівників банку та незаконно перетнули державний кордон України.

Відповідно до міждержавних договорів у сфері боротьби з організованою злочинністю у вересні 2002 року у взаємодії із правоохоронними органами РФ в Одесі проведено спецоперацію щодо затримання двох лідерів одного із злочинних угруповань м.Москви, котрі перебували у міжнародному розшуку за підозрою у бандитизмі та скоєнні низки особливо тяжких злочинів. Зазначених осіб екстрадовано до Російської Федерації.



Всього розшукано та здійснено екстрадицію до інших країн 24 особливо небезпечних злочинців, які перебували у міжнародному розшуку.

Прес-центр СБ України

You may also like...