Органами прокуратури спільно з підрозділами СБУ та МВС України виявлено 17 суддів-корупціонерів
Органами прокуратури упродовж 2014 року до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 17 суддів-корупціонерів
Органами прокуратури спільно з підрозділами СБУ та МВС України вживаються заходи, спрямовані на запобігання і протидію корупції в системі судової гілки влади.
Загалом упродовж 2014 року слідчими органів прокуратури до суду направлено 16 обвинувальних актів стосовно 17 суддів. Із них низку обвинувальних актів у кримінальних провадженнях цієї категорії направлено до суду слідчими Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України.
Зокрема, до Вишгородського районного суду Київської області направлено обвинувальний акт у кримінальному провадженні за обвинуваченням судді апеляційного суду Чернігівської області, який одержав 2 тис дол США неправомірної вигоди за закриття адміністративного провадження.
Крім цього на даний час слідчими органів прокуратури здійснюється досудове розслідування у кримінальних провадженнях стосовно 14 суддів, чотирьом з яких повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних корупційних правопорушень, пов’язаних з одержанням неправомірної вигоди.
Зокрема, ГСУ Генеральної прокуратури України продовжується розслідування кримінальних проваджень за фактом вимагання суддями Вищого господарського суду України хабара в сумі 500 тис фунтів стерлінгів за втручання їх у діяльність суддів господарського суду міста Києва і Київського апеляційного господарського суду та за фактом одержання суддями апеляційного суду м. Києва неправомірної вигоди в розмірі 800 тис дол США за постановлення завідомо неправосудних рішень в інтересах учасників злочинної організації Курченка С.В. та інших.
Органи прокуратури проводять моніторинг незаконних судових рішень, які завдали значних економічних збитків державі та пов’язані з незаконним поглинанням підприємств, установ, організацій.
Упродовж 2014 року органами прокуратури оскаржено 62 судові рішення вказаної категорії. У зв’язку з виявленими порушеннями внесено 19 апеляційних скарг, 7 касаційних скарг та 36 заяв до Верховного Суду України.
Так, Верховним Судом України прийнято до провадження заяву Генеральної прокуратури України про перегляд ухвали Вищого спеціалізованого суду України, якою залишено в силі рішення суду першої інстанції про задоволення клопотання приватної компанії. У вказаному клопотанні йшлося про скасування рішення Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України про зобов’язання вчинити дії та стягнення на користь державного підприємства майже 5 млн євро.
Також особливу увагу органи прокуратури приділяють виявленню та оскарженню незаконних судових рішень у справах, що стосуються набуття права власності (користування) на земельні ділянки.
Так, Верховним Судом України у листопаді 2014 року задоволено 2 заяви Генеральної прокуратури України про перегляд судових рішень, якими всупереч встановленої законодавством заборони передано у власність громадян землі прибережної захисної смуги Дніпровського лиману Чорного моря площею 8,5 га та землі водного фонду площею 28 га, частина яких безпосередньо накладається на русло Дніпра, а решта є землею прибережної захисної смуги Дніпра.
Додатково: Наразі у провадженні судів першої інстанції перебуває 36 кримінальних проваджень стосовно 37 суддів, які обвинувачуються у вчиненні корупційних злочинів.
Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України