Через неправдиві дані «Київводоканал» витягнув з держбюджету 36 мільйонів
Слідчий національної поліції отримав доступ до бухгалтерських документів ПАТ «Київводоканал», посадові особи якого підозрюються у наданні неправдивих даних для завищення субвенцій з держбюджету у 2012-2015 рр.
Про це свідчить ухвала Оболонського райсуду м.Києва від 29 березня.
Згідно з актом Держфініспекції за жовтень 2015 р. виявлено порушення, що призвели до завищення субвенції з державного бюджету на погашення заборгованості по різниці в тарифах на суму 93,93 млн грн. З них профінансовано 35,67 млн грн., що оцінюється як сума збитків.
Так, «Київводоканал» включав до розрахунку фактичної собівартості послуг та збитків від надання цих послуг лише амортизаційні відрахування від амортизації комунальних основних засобів (безоплатно отриманих). Це призвело до завищення обсягу субвенції з державного бюджету на 61,06 млн грн.
Крім того, до розрахунку собівартості послуг включено доходи з централізованого водопостачання та водовідведення населенню за тарифами нижчими за встановлені, що призвело до заниження доходів та завищення обсягу субвенцій на 32,87 млн грн.
Вищевказані дії супроводжувались видачею завідомо неправдивих офіційних документів. Крім того, слідчі вважають, що дії були вчинені з метою заволодіння коштами держбюджету в особливо великих розмірах, шляхом зловживання службовими особами ПАТ «АК «Київводоканал» своїм службовим становищем.
Кримінальне провадження №42016101050000018 зареєстроване 9 лютого 2016 р. Харківський науково-дослідний інститут ім. Бокаріуса проводить у справі економічну експертизу. Для цього слідчі попросили у «Київводоканалу» первинні бухгалтерські документи, але підприємство на запит не відповіло.
Слідчі звернулися до суду з приводу надання доступу до згаданих документів, зазначивши, що існує загроза їх підміни чи повного знищення.
25% «Київводоканалу» перебуває у власності територіальної громади м.Києва, решта 67% – ПрАТ «Компанія Київенергохолдинг». В останній 61% – комунальна власність, 14% має кіпрська компанія «Densec Limited», ще майже 25% володіє лондонська «Artio Global Investors LTD», оформлена на «Glentex finance limited» невідомої юрисдикції.
Директором «Київенергохолдингу» і водоканалу з минулого року є Віталій Найдюк з так званої групи «президентських енергетиків». Його попереднім місцем роботи була посада фіндиректора у ПрАТ «Холдингова компанія «Енергомережа» Дмитра Крючкова. // НАШІ ГРОШІ