Голові Хустської райради оголошено підозру за відмову надати журналісту інформацію про зарплату

Разом із оголошеною підозрою скандальному голові Хустської райради Юрію Іванчо до суду також направлено і обвинувальний акт за фактом незаконної відмови у доступі журналіста до публічної інформації про заробітну плату.

Йдеться про події минулого року, коли журналістом місцевого видання Станіславом Данком був поданий інформаційний запит до Хустської районної ради щодо надання інформації про виплати заробітної плати голові Хустської райради та його заступникам, а саме у розрізі – основна заробітна плата, премія, матеріальна допомога та надбавки за період січня-жовтня 2018 року.

Голові Хустської райради Іванчо оголошено підозру за відмову у наданні журналісту інформації про зарплату (ФОТО)Однак, всупереч законодавству про інформацію, яким чітко визначено, що не може бути обмежено доступ до інформації про розпорядження бюджетними коштами, голова Хустської районної ради Юрій Іванчо не надав журналісту запитувану публічну інформацію.

Відтак, як повідомила прокуратура Закарпатської області, через наявність в діях діючого голови райради очевидних ознак кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 171 Кримінального кодексу України, Юрію Іванчо 19 листопада 2019 року оголошено підозру, а вже 26 листопада скеровано відповідний обвинувальний акт до Хустського районного суду. Найближчими днями дану кримінальну справу має призначити до розгляду голова суду Михайло Довжанин.

Згідно із інкримінованою статтею (ч.1 ст. 171 КК України), завдяки спільній роботі з журналістом Станіславом Данком, за умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності високопосадовцю загрожує до трьох років обмеження волі, повідомляє громадський правозахисник Віталій Грегор.

Як повідомлялося раніше, ймовірною причиною ненадання Ю.Іванчо цієї публічної інформації могла бути банальна спроба уникнути громадського осуду. Оскільки широкого суспільного та медійного резонансу набули скандальні події кінця 2017 року із невиплатою кількамісячної заробітної плати сотням технічних працівників районної освіти. Тоді, як зазначає громадський правозахисник Віталій Грегор, на Хустщині працівники райосвіти не отримували взагалі зарплати протягом трьох місяців 2017 року, а свою мінімальну зарплатню за грудень 2017 р. отримали лише наприкінці лютого 2018 року. Натомість, згідно з зарплатними відомостями, оприлюдненими правозахисником, голова ради Юрій Іванчо отримав за грудень 2017 року зарплату з матеріальною допомогою і надбавками понад 50 тис. грн., а його заступник Михайло Калинич – понад 45 тис. грн.

Громадськості даний голова районної ради Ю.Іванчо також сумно відомий двома іншими гучними скандальними подіями – із його незаконним призначенням на посаду та позовом проти правозахисника Віталія Грегора за його «антивладну» публікацію на Фейсбуці.

Так, перший скандал був пов’язаний із його призначенням завдяки “владному перевороту” в липні 2017 року, шляхом проведення незаконної сесії райради із грубим порушенням законодавства  за ініціативи тодішнього голови Хустської РДА Назарія Павлія та безпосередній участі Ю.Іванчо. В такий цинічний спосіб влада на Хустщині монопольно перейшла до політичного клану Роберта Бровді, представником якого є народний депутат Валерій Лунченко, людиною якого, в свою чергу, і був Н.Павлій. Незаконність таких дій районних депутатів серед яких був і теперішній очільник райради також остаточно встановив Верховний суд в лютому 2019  року.

Щодо другого скандалу, то Юрій Іванчо в грудні 2017 року подав від імені Хустської райради позовну заяву до суду на громадського правозахисника Віталія Грегора за публікацію у Фейсбуці, де той назвав представницьку владу Хустщини “баригами” за те, що вони «роздерибанили» бюджетні кошти, передбачені на виплату заробітної плати освітянам. У підсумку ужгородський суд відмовив голові Хустської райради і фактично визнав право правозахисника називати владу Хустщини “баригами”.

You may also like...