У Житомирі член МСЕК та медпрацівниця «продавали» групу інвалідності учаснику АТО за ₴22 тис.
Завдяки спільним злагодженим діям процесуальних прокурорів Житомирської обласної прокуратури, співробітників Управління СБ України в області та слідчих СУ Головного управління Нацполіції в області викрито члена однієї з МСЕК та медпрацівницю у скоєнні кримінальних правопорушень – вимаганні та одержанні неправомірних вигод від учасника АТО за надання йому інвалідності.
Так, 45-річний лікар-хірург, житель Житомира, будучи членом медико-соціальної експертної комісії, за позитивне рішення комісії вимагав від учасника АТО, який після отриманих поранень оформляв групу інвалідності, неправомірну вигоду на суму 8 тис. грн. У разі невиконання «прохання» застеріг хлопця, що інвалідність переглянуть ще до закінчення передбаченого законом терміну, або й взагалі не продовжать.
Викрили горе-лікаря «на гарячому» 23.05.2022, увечері, на одній з вулиць Житомира, неподалік від місця проживання, відразу після одержання ним зазначеної суми.
Наразі члену МСЕК повідомлено про підозру у вимаганні та одержанні неправомірної вигоди службовою особою (ч. 3 ст. 368 КК України). Також до суду подано клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у виді тримання під вартою та відсторонення від посади.
Крім цього, у ході досудового розслідування встановлено, що раніше з цього ж учасника АТО вимагала та одержала неправомірну вигоду на загальну суму 14,4 тис. грн ще одна медпрацівниця. Жінка пояснила, що за «грошову винагороду» буде підготовлено і виготовлено необхідні документи та здійснено вплив на прийняття позитивного рішення членами лікарсько-консультативної комісії щодо видачі йому направлення для проходження МСЕК.
Так, правоохоронцями задокументовано одержання двома працівниками медичного закладу неправомірної вигоди на загальну суму 22,4 тис. грн.
У середу, 25 травня, 36-річній медпрацівниці повідомлено про підозру в одержанні неправомірної вигоди за вплив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави, поєднане з вимаганням (ч. 3 ст. 369-2 КК України).
Досудове розслідування проводять слідчі СУ Головного управління Нацполіції в області.
Прокурори Житомирської обласної прокуратури здійснюють процесуальне керівництво.
Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.
Пресслужба Житомирської обласної прокуратури
Tweet