Українського підприємця покарали за перевезення вантажів із ЄС до Росії

Іршавський районний суд визнав громадянина винним у колабораціонізмі.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 20 березня.

Підприємець спеціалізується на перевезенні вантажів та володіє  вантажівками і причепами. У період повномасштабної військової агресії Російської федерації проти України, всупереч забороні на ведення господарської діяльності з країною-агресором, він організував схему перевезення вантажів із країн Євросоюзу, через пункти пропуску Польщі та Литви з Республікою Білоруссю, а в подальшому до Російської федерації і на тимчасово окуповані території України, в тому числі в АР Крим.

Йшлося про доставку різного роду вантажів здебільшого з Італії, Словенії та Сербії в Республіку Білорусь, до так званих «транспортно-логістичних центрів», де за договорами з російськими фірмами-перевізниками, такими як ТОВ «РУСлайн», ТОВ «Грузавтоекспрес, відбувалося перечеплення тягачів російськими перевізниками, які безперешкодно доставляли товар на підприємства РФ та в тимчасово окупованому Криму.

Щоб уникнути викриття, чоловік удався до конспірації, а саме використовував транспортні засоби та причепи зі словацькими реєстраційними номерами, які зареєстровані на належне йому словацьке товариство MAGURA s.r.o., директором якого формально значиться громадянин Словаччини.

Обвинувачений мав договори з російськими логістичними компаніями ТОВ «Юнайтед Кэрріерс Компані РУС» і ТОВ «ТЕО Логістік», які підшукували для нього вантажі для перевезення з Європи до РФ і на тимчасово окуповані території.

У 2023 році підприємець, зокрема, організував перевезення вантажу «вогнетривких матеріалів» вагою 21,470 тон вартістю 5 млн. рос.руб. з Divaca Poslovna cona Risnik,(Словенія) до міста Липецьк, РФ. Вантажовідправником товару було словенське підприємство Seven Refractories d.o.o., а отримувачем ПАТ «Новолипецький металургійний комбінат» (РФ). Перевезення здійснювалося транзитом через територію Республіки Білорусь, при цьому на території митного терміналу Брестської митниці проводилась заміна сідельного тягача на російський, що належить підприємству ТОВ «Руслайн».

За такі перевезення у період із травня по липень 2023-го словацьке автотранспортне підприємство MAGURA s.r.o., фактичним власником якого є обвинувачений, отримало від росіян понад 100 тисяч євро.

ПАТ «Новолипецький металургійний комбінат», як видно з його веб-сторінки, протягом останніх років постачало продукцію низці державних підприємств оборонного сектору РФ. Зокрема, у травні 2022-го цей металургійний комбінат виграв тендер на постачання сталі АТ «Ізумруд» на суму 343 тис. російських рублів. Державне підприємство АТ «Ізумруд» працює у військово-оборонному комплексі Росії та спеціалізується на виробництві військового озброєння, а саме систем керування вогнем корабельної артилерії типу МР-123-02/3 (шифр «Багира»), що використовується військово-морськими силами РФ.

Додатково у 2022-2023 роках ПАТ «Новолипецький металургійний комбінат» сім разів перемагало у тендерних закупівлях на постачання анізотропної та нізотропної сталі для потреб ФКУ «Исправительная колония №1 Управления федеральної службы исполнения наказаний по Костромской области» на загальну суму понад 82 млн. російських рублів. ФКУ «Исправительная колония №1 Управления федеральної службы исполнения наказаний по Костромской области» є виробником електротехнічного обладнання у т.ч. мережевих та вимірювальних трансформаторів, які використовуються у військовій сфері.

У судовому засіданні підприємець вину визнав повністю, сказав, що про скоєне шкодує, щиросердечно розкаюється і в майбутньому подібного обіцяє не робити.

Його покарали штрафом у 170 тисяч гривень із конфіскаєцією усього майна і забороною на 10 років обіймати посади, повʼязані з виконанням організаційно-розпорядчих чи адміністративно-господарських функцій, в субʼєктах господарювання незалежно від форми власності.

You may also like...