Що вони собі насудили: член Вищої ради правосуддя Тетяна Малашенкова
Громадськість критикує конкурси, які проводить Вища кваліфікаційна комісія суддів в першу чергу за те, що Комісія протягує конкретних осіб незалежно від фактів їх недоброчесності. До таких конкурсантів, з сумнівною репутацією, але гарантованим місцем у списку переможців, відносяться і діючі члени Вищої ради правосуддя, 4 з яких беруть участь у конкурсі до Верховного Суду.
Знайомтеся, членкиня Вищої ради правосуддя, секретар другої дисциплінарної палати – Тетяна Михайлівна Малашенкова. До складу Вищої ради юстиції, яка потім стала Вищою радою правосуддя, Тетяна Малашенкова була делегована за квотою Президента.
Згідно з відомостями з сайту Вищої ради правосуддя Тетяна Михайлівна працювала юридичним консультантом у кількох приватних фірмах. Зокрема з 2001 по 2015 рік вона була працевлаштована у ЗАТ «Укрпромінвест». Ключова особа підприємства – чинний президент Петро Порошенко та його батько. Окрім цього, Тетяна Малашенкова представляла «5 канал» та інші бізнес-структури Петра Олексійовича.
Цікаво, що Тетяна Малашенкова була керівником та залишається співзасновником компанії «Столичний адвокатський альянс». Цю компанію заснували Воропаєв Віктор Георгійович та Багрій Кирило Вікторович – двоє багаторічних помічників колишньої депутатки Верховної Ради України від Партії регіонів – одіозної Засухи Тетяни Володимирівни.
На парламентських виборах у 2014 році нинішня членкиня ВРП висувалася у народні депутати від «Блоку Петра Порошенка». Але 85 місце не дало їй змоги потрапити до парламенту. До речі, претендувала на депутатство вона аж до 26.03.2016, коли за зверненням партії її реєстрацію у списку скасували.
Тісна співпраця зі структурами Порошенка дала свої результати. У 2015 році Тетяну Малашенковупризначають членом Вищої ради юстиції, де вона перебуває до цього часу.
До того ж у 2016 році президент Порошенко присвоїв їй звання “Заслужений юрист України”.
З 2017 року Тетяна Михайлівна отримала ширші повноваження у органі – Голови Комісії з питань вищого корпусу державної служби в системі правосуддя. Саме ця комісія ухвалює рішення про покарання чиновників із судової адміністрації.
На посаді члена Вищої ради правосуддя вона запам’яталась хіба тим, що разом з іншими членами Ради покривала суддів Майдану. Завдяки їй покаранню уникли такі судді, як: М. Чаус, Н. Ластовка, Б. Санін, Є. Аблов, С. Захарчук, Д. Валігура, Л. Кізюн, О. Гриненко, С. Кушнір та інші. До речі, прокурори, які розслідують справи Майдану, подали десятки скарг на суддів, які покривають своїх колег. Малашенкова повертала такі скарги і Сергій Горбатюк написав їй листа, де звернув увагу на неправомірність повернення скарг. Окрім того, її викликали на допит у справах щодо суддів Майдану. Це було сприйнято нею як тиск і Вища рада правосуддя терміново прийняла рішення про недопустимість таких дій прокуратури. Тобто Малашенкова вирішила, що ходити на допити це «не царське діло».
Саме Тетяна Малашенкова є доповідачем у справі про звільнення одіозного голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка. Вища рада правосуддя розглядає подання про його звільнення з липня 2017 року. За Регламентом рішення про звільнення мало бути прийняте протягом місяця. Минуло 17 місяців, а Бабенко досі на посаді голови суду. Ще й диски із записами відео, яке стало підставою його звільнення виявились пошкодженими. Вища кваліфікаційна комісія надіслала у Вищу раду правосуддя справні, а у Малашенкової вони раптом стали непридатними.
Юристка Порошенка причетна і до переслідування неугодних суддів. Малашенкова брала участь у розправі над відомою суддею-викривачем Ларисою Гольник, а також суддею Віталієм Радченком, який дозволив обшук в одіозного Павла Вовка.
Ми проаналізували оприлюднені у відкритому доступі декларації Тетяни Малашенкової за 2014, 2015, 2016 та 2017 роки. Членкиня Вищої ради правосуддя отримує велику заробітну плату. Лише за 2017 році їй виплатили 2,8 млн грн та 8600 соціальної допомоги. Її чоловік, що працює у лікарні «Феофанія» Держуправління справами, приніс сімейному бюджету 386 758 грн. Додатково родина продала батьку Малашенкову Михайлу автомобіль і заробила на цьому 446 651 грн.
Зарплата у Тетяни Михайлівни не завжди була такою високою. До прикладу, у 2016 році ВРП їй офіційно виплатила лише 298 148 грн. У 2015-му сукупний дохід складав 187 602 грн, про це свідчить паперова декларація.
У власності кандидатки перебуває дві земельні ділянки у межах Київської області сумарною площею 0,25 га.
Цікаво, що земельну ділянку у с. Перше Травня, Обухівського району вона набула безплатно, а сусідні земельні ділянки належать співзасновнику її компанії Багрію К. В та його родичці Багрій Л. А. Схеми «безкоштовного» отримання землі біля Києва завжди були «брудними». Дуже схоже, що ці ділянки отримані внаслідок саме таких схем.
Також Тетяна Михайлівна записала у декларацію три квартири у Києві та одну в Тернополі. Найбільша з них має площу 107,6 кв. м і коштувала у 2011 році захмарну за тодішніми мірками суму – 1 160 000 грн. Нині це власність неповнолітнього сина.
Квартира ще більшою площею, яку ви, щоправда, не знайдете в декларації Тетяни Малашенкової, належить її матері. У 2016 році Марія Малашенкова придбала квартиру площею 122,8 кв. м у столичній новобудові.
190 000 дол. США – мінімальна ціна на квартиру в цьому ж будинку схожої площі. Видання strana.ua з посиланням на інвестиційний договір повідомило, що квартир коштувала близько 260 000 доларів США. Звідки мама членкині ВРП взяла такі кошти невідомо, адже у досьє кандидата написано, що Марія Малашенкова пенсіонерка, а раніше трудилась головною бухгалтеркою в ПАТ «Тетріс».
Втім, квартири не єдине майно, що обійшлося в копієчку. Тетяна Малашенкова та її чоловік Володимир Бойко придбали елітний позашляховик Land Rover Discovery Sport у 2017 році.Автомобіль коштував 1,2 млн грн.
У автопарку родини є ще три автомобілі. Lexus RX 350 з 2014 року, Hyundai Elantra та Honda Civic.
Повноваження Тетяни Малашенкової на посаді членкині Вищої ради правосуддя закінчують дію в 2018 році. За законом обіймати дану посаду вона може лише 1 раз, а, отже, стати суддею Верховного суду довічно – непогане продовження кар’єри. Наразі Тетяна Малашенкова претендує на посаду судді Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду. За результатам іспиту Тетяна Михайлівна посіла у рейтингу найвищу сходинку.
Громадська рада доброчесності затвердила негативний висновок щодо Тетяни Малашенкової. Але Вища кваліфікаційна комісія вже продемонструвала своє ставлення до Висновків ГРД. Тому жодних сумнівів у результаті конкурсу у нас немає.
Цікаво і те, що, за нашими даними, Тетяна Малашенкова дуже тісно спілкується з членом Вищої кваліфікаційної комісії Сергієм Прилипком, який у свою чергу подався на вибори члена Вищої ради правосуддя. Очевидно, що потрібні люди будуть не лише у Верховному Суді, але й у Вищій раді правосуддя.
Співбесіда з Тетяною Малашенковою повинна була відбутися 6 лютого, а остаточне рішення про свою перемогу у конкурсі вона отримає до президентських виборів. Це ключове, що зараз забезпечує Кваліфікаційна комісія – формування ключових органів судової влади має завершитись за Петра Порошенка. Чому?! Відповідь очевидна.
Tweet