«Вони зовсім не готові». Втікач з КНДР розповів про північнокорейські війська які воюватимуть проти ЗСУ

«Вони зовсім не готові». Втікач з КНДР розповів про північнокорейські війська які воюватимуть проти ЗСУ

Елітні солдати «Штурмового корпусу» Північної Кореї можуть бути гордістю Народної армії комуністичної країни, але колишній товариш по зброї попереджає, що вони будуть гарматним м’ясом для загартованих українських військ.

Хюнс Лі провів три з половиною роки в артилерійсько-розвідувальному батальйоні на початку 2000-х років. Його час перебування в армії включав навчання протягом шести місяців разом із Штурмовим корпусом, члени якого, як вважається, були направлені в Росію.

На тлі повідомлень про те, що північнокорейські війська вже потрапили під український вогонь у південно-західній Курській області Росії, 48-річний Лі попереджає, що навіть війська Штурмового корпусу не готові до такого бою.

«Вони зовсім не готові», – сказав Лі Радіо Свобода по телефону зі Сполучених Штатів, де він живе після того, як втік із Північної Кореї десять років тому.

За словами Лі, чоловіки Північної Кореї повинні вступати в армію у віці 17 років і зазвичай служать 10 років.

«Вони ніколи не брали участі у великих конфліктах», – сказав Лі про війська, відправлені до Росії. «У них немає справжнього бойового досвіду».

Хюнс Лі, колишній північнокорейський військовий
Хюнс Лі, колишній північнокорейський військовий

Офіційний Київ заявив, що 11 тисяч північнокорейських військових вже прибули в Курську область, частину якої захопили українські військові, які в серпні раптово почали операцію на території Росії.

Українська військова розвідка повідомила, що Росія озброїла північнокорейських військових, дислокованих поблизу кордону з Україною, стандартним піхотним озброєнням, зокрема автоматами, протитанковими ракетами та гранатометами.

Пхеньян прийняв на озброєння багато російських систем озброєння, сказав Лі, запропонувавши північнокорейським військам певний рівень підготовки.

Але, за даними української розвідки, війська, відправлені до Росії, також отримали більш передові технології, включаючи прилади нічного бачення та тепловізори, а також приціли з підсвічуванням. А повномасштабне вторгнення Росії в Україну, розпочате в лютому 2022 року, стало смертоносним полігоном для випробування сучасної зброї, включаючи бойові безпілотники та керовані бомби та ракети.

Усе це може створити проблеми для північнокорейських військ, які «насправді не тренуються з цим обладнанням», сказав Лі. Їхнє навчання з моменту прибуття в Росію, ймовірно, було «базовим», сказав Лі, і за такий короткий проміжок часу вони «не можуть освоїти безпілотники та високотехнологічне обладнання».

І це, додав Лі, зробить північнокорейські війська «вразливими» до того, що їх «легко розбити або вбити».

Колишній північнокорейський військовослужбовець Хюнс Лі каже, що під час його служби в Народній армії вони рідко тренувалися з важким озброєнням через брак пального
Колишній північнокорейський військовослужбовець Хюнс Лі каже, що під час його служби в Народній армії вони рідко тренувалися з важким озброєнням через брак пального

Колишні українські чиновники припустили, що кількість втрат може досягати 90 відсотків.

«Я б сказав, що це може бути точна оцінка. Вони погано навчені, і це дуже незнайоме середовище для них», – сказав Лі. «Вони ніколи не були на чужій території, і українські військові використовуватимуть проти них ракети та безпілотники».

Лі, який був співзасновником Асамблеї молодих лідерів Північної Кореї у Вашингтоні для сприяння розвитку нових лідерів серед перебіжчиків Північної Кореї, використовує соціальні мережі, щоб переконати північнокорейських солдатів, «що у вас немає причин жертвувати своїм життям на чужому полі бою».

Лі сказав Радіо Свобода, що востаннє Північна Корея відправляла війська воювати за кордоном під час війни у В’єтнамі, яка закінчилася виведенням військ США майже 50 років тому. Відтоді, за його словами, Північна Корея відправляла офіцерів до африканських країн як інструкторів і радників.

Але кількість солдатів та офіцерів, які отримали такий досвід за кордоном, дуже невелика, і, за словами Лі, північнокорейські війська, дислоковані в Росії, опиняться в «зовсім новій ситуації».

Сюрприз з фронтом

Лі сказав, що всі військові переміщення в Північній Кореї є цілком секретними, тому військам, ймовірно, не повідомляли, що їх відправляють до Росії. За його словами, лише коли вони приїдуть, то «зрозуміють, що будуть на передовій».

Опинившись там, сказав Лі, вони зможуть використати своє мінімальне знання іноземних мов, включаючи російську та англійську.

«Дуже просто, наприклад: стоп!, не стріляй, ти в оточенні!» – Лі розповів про базові фрази на полі бою, яким навчають північнокорейських солдатів.

У відеозверненні в соціальних мережах Лі нагадав північнокорейським солдатам, що вони не воюватимуть за свою батьківщину чи навіть за свої родини. І практично не буде фінансового стимулу воювати.

У той час як південнокорейська розвідка заявила, що Росія нібито платитиме північнокорейським солдатам 2000 доларів на місяць, експерти та колишні військові, такі як Лі, кажуть, що гроші підуть північнокорейській державі.

Супутниковий знімок 18 жовтня 2024 року оприлюднила Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS). Російський військовий об’єкт в Хабаровську, де, за свідченням NIS, північнокорейський персонал зібрався під час навчання
Супутниковий знімок 18 жовтня 2024 року оприлюднила Національна розвідувальна служба Південної Кореї (NIS). Російський військовий об’єкт в Хабаровську, де, за свідченням NIS, північнокорейський персонал зібрався під час навчання

«Вони не отримають компенсації», – сказав Лі, додавши, що очікується, що війська беззаперечно виконуватимуть накази лідера Північної Кореї Кім Чен Ина. «Їхні батьки та родина також не отримають компенсації».

З огляду на все, Лі вважає, що північнокорейські війська «дуже ймовірно» стануть дезертирами, до чого їх заохочує Київ, пропонуючи корейською мовою їжу та житло.

«Якби я був на полі бою, яке повідомлення було б найпереконливішим?» – говорить Лі. – «Голоси таких як я, який був у тій самій ситуації, який носив таку саму форму».

«Я можу сказати їм їхньою мовою, що ви, хлопці, були обдурені режимом, і війна не варта того».

Автор: Майкл Сколлон

Джерело: Радіо Свобода

You may also like...