Поліція нагадує правила проїзду залізничних переїздів
Протягом минулого та одинадцять місяців поточного року на залізничних переїздах Південно-Західної залізниці сталось тридцять п’ять ДТП, внаслідок яких одинадцять людей загинуло та п’ятнадцять травмовано.
Основними причинами скоєння даних ДТП є порушення водіями правил проїзду залізничних переїздів: ігнорування вказівок або сигналів чергового по переїзду, положення шлагбаума, звукових і світлових сигналів, дорожніх знаків. Нажаль, деякі водії нехтують елементарними правилами безпеки, не розуміють, що поїзд розвиває таку швидкість, що зупинитися швидко не вийде. Трапляються, навіть випадки, коли порушники не просто проїжджають переїзд на заборонний сигнал світлофора, а власноруч піднімають шлагбаум, щоб продовжити свій рух.
Водіям транспортних засобів варто пам’ятати, що рух через залізничний переїзд заборонено у таких випадках:
– черговий по переїзду подає сигнал заборони руху – стоїть до водія грудьми або спиною з піднятим над головою жезлом ( червоним ліхтарем чи прапорцем) або з витягнутими в сторони руками;
– шлагбаум опущений або почав опускатися;
– увімкнено забороняючий сигнал світлофора чи звукову сигналізацію незалежно від наявності та положення шлагбаума;
– за переїздом утворився затор, що зможе змусити водія зупинитися на самому переїзді;
– до переїзду в межах видимості наближається поїзд.
Якщо проїзд через залізничну колію заборонено, водій повинен зупинити свій транспортний засіб перед стоп-лінією, відповідним дорожнім знаком, шлагбаумом, світлофором так, щоб бачити сигналізацію, а у випадках, коли такі засоби організації дорожнього руху відсутні – не ближче 10 метрів до найближчої рейки.
Виконуючи такі прості Правила, ви уникнете дорожніх автопригод і збережете власне та чуже життя.
Також нагадуємо, що за порушення правил руху через залізничні переїзди передбачена відповідальність за ст. 123 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
За порушення особами, які керують транспортними засобами, правил руху через залізничні переїзди передбачена відповідальність у вигляді штрафу в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За в’їзд на залізничний переїзд у випадках, коли рух через переїзд заборонено, передбачено накладення штрафу в розмірі п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або позбавлення права керування транспортними засобами на строк від шести місяців до одного року з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від семи до десяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого.
Якщо дане порушення скоєно водієм, який здійснює послуги з перевезення пасажирів або небезпечних вантажів, тягне за собою позбавлення права керування транспортними засобами на строк від одного до трьох років з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого або адміністративний арешт на строк від десяти до п’ятнадцяти діб з оплатним вилученням транспортного засобу у його власника чи без такого.
Шановні водії! Будьте обачними, не втрачайте пильність, не поспішайте, бережіть себе, адже вас чекають вдома.
Управління превентивної діяльності
поліції Київської області