Чорні дні для дальньої бомбардувальної авіації рашистів: черговий Ту-22М3 впав під селом Буреть

Чорні дні для дальньої бомбардувальної авіації рашистів: черговий Ту-22М3 впав під селом Буреть

Російські загарбники планували дистанційно зносити нам заводи, а насправді то втрачають літаки, то пропускають далекі дрони на аеродроми ядерної тріади.

Фото: російські ЗМІ. Бомбардувальник Ту-22М3, що впав у поле на території Червоногвардійського округу Ставропольського краю 19 квітня 2024 року

Чергова авіатроща Ту-22М3 під селом Буреть Усольського району Іркутської області РФ — загинув правий пілот, на жаль, решта екіпажу жива. На жаль, бо коли ворог використовує древні Х-22, які наводяться на великі маси металу в містах, руйнуючи будинки, торгові центри, то будь-яка втрата серед особового складу повинна викликати тільки радість і нічого більше.

Адже ці люди спокійно сплять, обіймають дітей, цілують дружин, знаючи, що тонна вибухівки знесла будинок в Україні.

Останній удар Х-22 по мирному населенню — 1 лютого, коли ракета знесла під’їзд будинку в Полтаві, загинули 14 людей.

Аварія вже друга у Приангар’ї за рік: навесні минулого року Ту-22М3 впав під Михайлівкою, поблизу Іркутська.

Воно й зрозуміло: постійні тренування, рульожка, перельоти, щоб уникнути наших далекобійних дронів — усе це з’їдає ресурс.

А найсвіжіший літак — 1993 року модернізації. Тобто жодної модернізації планерів, частини авіоніки й багато чого іншого, що й узагалі родом зі «світлого радянського минулого».

Модернізація бомбардувальників Ту-22М3 у версію Ту-22М3М у Казані

Фото: ЗМІ окупантів. Модернізація бомбардувальників Ту-22М3 у версію Ту-22М3М у Казані

Свого часу в Москві любили називати ці літаки вбивцями європейської системи протиракетної оборони й рахувати, скільки Ту-22М3 потрібно, щоб вивести з ладу авіаносець США. А закінчилося все тим, що довелося кидати по Україні Х-22 з точністю торговий центр туди-сюди.

Цікаво, якщо до аеродромів РФ долітають три десятки тихохідних дронів, що б з ними зробили кілька тисяч «томагавків»? Адже росіяни хотіли кидати виклик США й вимагали від НАТО відсувати межі на 1997 рік, ставили ультиматуми?

А потім виявилося, що можна тільки зробити акт самоспалення всією країною, якщо перші економіки світу з’являться на війну — убити себе і сусідів ядерною зброєю.

У США навчання пілота В-52 у цінах 2023 року коштує майже 11 млн доларів. Тож загибель правого пілота й лікарня через катапультацію для лівого — це вже смачно. Та й сама машина коштує, за різними даними, 280–300 млн доларів.

Не залишкова ціна, не ціна із судового засідання, щоб повісити борг на винного пілота, а цикл для бюджету: двигуни, підсанкційна електроніка для модернізації, переспорядження ракет.

Це вже п’ята машина, знищена безповоротно, включаючи уражену у Ставропольському краї зенітним вогнем.

Ще як мінімум шість Ту-22М3 отримали пошкодження різного ступеня тяжкості — від диверсій, прильотів далекобійних дронів по Сольцях, Шайковці та Оленьї.

Під час вибуху на військовому аеродромі «Оленья» в Мурманській області Росії було пошкоджено відразу два стратегічні бомбардувальники Ту-22М3.

Фото: Радіо Свобода. Під час вибуху на військовому аеродромі «Оленья» в Мурманській області Росії було пошкоджено відразу два стратегічні бомбардувальники Ту-22М3.

Непогано. Вивести з ладу від чверті до третини справних бортів у РФ — добре повоювали з придуманою країною, країною 404; видно геніальний план великого полководця і як добре йде СВО.

Ну і добре показує глибину стратегічного планування в Кремлі — вплутатися у війну з не найменшою країною Європи, за спиною якої — найбільші економіки світу, не маючи виробництва тих самих далеких літаків. І дронів Коаліція дронів виготовляє сотні тисяч, а ресурсу Ту-22 усе менше і менше.

І доводиться дедалі більше переганяти їх між аеродромами, ховати, навчати пілотів замість збитих, загиблих під час прильотів чи в аваріях.

В ідеалі, якщо РФ вибере розповідати губами Путіна, що може добити Україну, — роками відновлювати втрачене, без найменших перспектив це зробити. Тому що Ту-22М3М — це теж корпуси з радянського доробку, серійного виробництва росіяни досі не змогли налагодити.

ГШ відзвітував, що минулий удар по Енгельсу знищив 96 крилатих ракет усіх видів, більша частина з яких була Х-101. Це вже саме стратегічне бомбардування — по суті двомісячне виробництво.

Удар по Енгельсу

Фото: Генштаб. Удар по Енгельсу

У противника пауза на розосередження, виробництво нових засобів доставки, маскування, розслідування аварій; ми використовуємо цей час, щоб краще увійти в зиму 2025-го, розосередити малу генерацію, заводи і майданчики для збору зброї та техніки.

Кожне ураження, кожна аварія, кожен інцидент для нас на вагу золота — ворог втрачає ресурс, який не відновлюється.

Автор: Кирило Данильченко ака Ронін

Джерело: LB.ua

You may also like...