На Львівщині судитимуть організатора та спільників шахрайської мережі з псевдопродажу автомобілів
Під виглядом продажу автомобілів в кредит зловмисники видурили у клієнтів понад сім мільйонів гривень.
Працівники Управління захисту економіки у Львівській області спільно з слідчими Франківського відділу поліції та за процесуального керівництва Львівської місцевої прокуратури №3 викрили функціонування мережі офісів, розташованих у Львівській, Вінницькій, Житомирській, Закарпатський, Івано-Франківській та Чернівецькій областях, у яких під виглядом придбання автотранспорту в кредит зловмисники видурювали кошти громадян.
Працівники офісів розміщували на інтернет-сайтах рекламні оголошення з пропозицією придбати в кредит автомобілі за цінами суттєво нижчими ніж ринкові. Клієнти звертались за вказаними в оголошеннях адресами, де їм пропонували на вибір автомашини у широкому ціновому діапазоні, зокрема Рено, Кіа, Сітроен, Сузукі, Лада та інші, з можливістю вибору комплектацій.
Після того як клієнт підбирав автомобіль, менеджери укладали нібито попередній договір купівлі-продажу з умовою переказу на рахунок суб’єкта господарювання коштів – 10% передоплати від вартості покупки. При цьому клієнтів запевняли, що автомобіль вони отримають протягом 3-4 робочих днів, а також буде проведена його передпродажна підготовка та комп’ютерна діагностика.
Нічого не підозрюючи, громадяни перераховували від 30 до 100 тисяч гривень на вказаний менеджерами банківський рахунок. Коли ж в обумовлені терміни вони не отримували обіцяних автомобілів і звертались в офіси, працівники вигадували різноманітні обставини та причини затримки. Далі, для уникнення конфліктів із ошуканими клієнтами, зловмисники орендували нові приміщення і змінювали місця розташування офісів.
Як встановили правоохоронці, з метою отримання коштів у шахрайський спосіб псевдопродавці автомобілів створили низку суб’єктів господарювання, не маючи на меті здійснювати підприємницьку діяльність.
Задокументовано залучення мережею підконтрольних суб’єктів господарювання в семи областях держави коштів у більш як 150 громадян на загальну суму понад сім мільйонів гривень. При цьому за весь час діяльності шахрайської мережі жоден клієнт не отримав обіцяного автомобіля.
Правоохоронці Львівщини провели санкціоновані обшуки та припинили незаконну діяльність мережі офісів та головного представництва у Києві, під час яких вилучили більше п’ятдесяти печаток різних суб’єктів господарювання, штампи, договори, документи бухгалтерського та податкового обліку, рекламні оголошення, каталоги та інші речові докази злочинної діяльності.
44-річному організатору злочинної схеми та двом його спільникам повідомлено про підозру у скоєнні злочину, передбаченого ч.4 ст.190 (шахрайство в особливо великих розмірах) Кримінального кодексу України, обвинувальний акт скеровано на розгляд суду.
Зловмисникам загрожує від 5 до 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Відділ комунікації поліції Львівської області
за матеріалами УЗЕ у Львівській області