Щоб не провокувати автовикрадача на злочин, необхідно запам`ятати кілька елементарних правил
Автомобіль сьогодні – не тільки благо, – швидкість пересування в досить комфортних умовах, а ще й не малі людські та матеріальні втрати, екологічні та правові проблеми. Добре усвідомлюючи, як не легко сьогодні переважній більшості власників дається придбання автомобілів і якою трагедією для них стає їх викрадення, Державтоінспекція ставить своєю метою ознайомити вас з основними прийомами захисту чотириколісних друзів від зловмисників. І більше за все хотілося б, щоб ці поради стали надійною "протиугонкою" для ваших автомобілів.
Практика показує, що в Криму найбільш частим об’єктом злочинних зазіхань є автомобілі, власники яких не подбали обладнати своїх "залізних коней" засобами будь-якої активного захисту, наприклад, сигналізацією. Більше того, значна частина викрадених транспортних засобів – це 60%, взагалі були залишені власниками на вулицях без належної охорони. Отже, супутньої причиною угонів послужило легковажне ставлення автовласників до питання збереження і безпеки транспортних засобів, що підштовхує зловмисників до злочину.
Байдужість зникає миттєво після пропажі автомобіля і власник одразу ж згадує про те, скільки разів йому випадала можливість обладнати свій автомобіль протиугінними засобами, скільки разів виникало питання, залишити автомобіль під під’їздом або на автостоянці, що охороняється?
Щоб таких питань не було, хочеться навести незаперечний факт – левова частка незаконних заволодінь транспортними засобами припадає саме на курортно-літній період, коли автотуристи розслаблені кримським сонцем і Чорним морем, втрачають пильність.
Щоб не провокувати викрадача на злочин, необхідно запам’ятати кілька елементарних правил:
– не залишайте автомобіль з напіввідкритими вікнами, кинутими на сидінні цінними речами, яскравими обкладинками журналів близько заднього скла поруч з дорогими акустичними приладами – все це діє як приманка;
– залишаючи автомобіль навіть на короткий час (магазин, їдальня, узбіччя шосе), вживайте заходів щодо його захисту;
– нікому не розкривайте секрети протиугінних засобів свого автомобіля;
– використовуйте кілька рівнів протиугінного захисту;
– намагайтеся залишати автомобіль в полі зору з місця вашого перебування;
– ніколи не залишайте ключі в замку запалювання;
– ніколи не тримайте другий комплект ключів в автомобілі;
– не лінуйтеся перевірити, чи всі вікна та двері автомобіля закриті;
– не відходьте від автомобіля з працюючим двигуном;
– не залишайте автомобіль на ніч у темних і "глухих" місцях;
– залишаючи машину надовго, постарайтеся "проафішіровать" про вжиті заходи протиугінна вашого автомобіля;
– не довіряйте свій автомобіль незнайомим і випадковим людям;
– на стоянках, де ключі треба залишати охоронцеві, залишайте йому лише ключ запалювання без брелока охоронної системи;
Від угону не застрахований ніхто, якщо все-таки одного разу ви не побачили машину на місці стоянки, негайно повідомте про викрадення автомобіля в міліцію за контактним телефоном чергової частини управління ДАІ Криму – (0652) 55-01-61 – цілодобово або 102.
Прес-служба УДАІ АР Крим
Tweet