Поліцейські Сумщини викрили злочинну «схему» легалізації іноземців у країнах Євросоюзу

Обвинувальний акт скеровано до суду

Аби громадяни іноземних країн, які знаходяться на території України, мали змогу потрапити до країн ЄС, фігуранти виготовляли для них підроблений пакет документів, у тому числі і візи.

Діяльність злочинної групи викрили оперативники управління стратегічних розслідувань в Сумській  області, слідчі обласного управління поліції за процесуального керівництва Сумської місцевої прокуратури.

Група «спеціалізувалася» на нелегальному переміщенні іноземних громадян, котрі перебували на території України, до країн Європейського союзу.  У квітні 2020 року  37-річна мешканка Києва організувала її діяльність та взяла у «помічники» свого чоловіка та мешканця Ужгорода.

Обвинувачені підшукували клієнтів у мережі Інтернет, розмістивши там відповідні оголошення.

Охочі виїхати до країн ЄС, зверталися до них по допомогу. У зловмисників був чітко розроблений план – виготовлення ID-картки однієї з країн Європейського Союзу та візи. Безпосередньо за виготовлення підроблених документів відповідав мешканець Ужгорода, а організаторка зі своїм чоловіком вклеювали візи до паспортів замовників та інструктували їх щодо порядку використання підроблених документів.

Згідно з наданими інструкціями, під час пересадки в одному з аеропортів Європейської країни іноземці повинні були знищити свій оригінальний паспорт з підробленої візою, надалі звернутися до компетентних органів для отримання статусу біженця, що надавало б можливість залишити територію аеропорту та безперешкодно переміщуватись територіями країн ЄС із використанням підробленої ID-картки.

Всі розрахунки за надані зловмисниками послуги проходили у безготівковій формі, а пакет підроблених документів із візами передавали поштою на підставних осіб.

У вересні минулого року організаторці та двом її спільника поліцейські повідомили про підозру  за ч. 3 ст. 332 (незаконне переправлення осіб через державний кордон України), ч. 3 ст. 28 – ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів) Кримінального кодексу  України.

Зокрема задокументовано, як до зловмисниці звернувся мешканець Сумщини із проханням оформити документи для виїзду двох громадян Іраку до країн Європейського Союзу. За 75 тисяч гривень замовник отримав підроблені документи високої якості.

Наразі досудове розслідування у справі завершено, обвинувальний акт скеровано до суду. Фігурантам може загрожувати до дев’яти років позбавлення волі.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

Читайте также: