Понад ₴300 000 віддав житель Житомирщини за неіснуюче авто
Оперативники Житомирського райуправління встановлюють причетних до шахрайства, жертвою якого став 46-річний чоловік – він хотів придбати авто з Німеччини. Процес ошуканства був на стільки бездоганним, що у покупця не виникло жодних підозр щодо продавця.
Інтернет-магазини – це зручно, але не завжди безпечно. Від початку пандемії на коронавірус онлайн-магазини стали справжнім порятунком для споживачів. Та не слід забувати про те, що з будь-яким прогресом, паралельно, розвиваються злочинці.
Одна із відомих платформ онлайн-оголошень увійшла в довіру мільйонам споживачів. Від дрібничок до купівлі нерухомості – все можна придбати в один клік і, на жаль, в той же клік стати жертвою ошуканців.
Відтак житель Тетерівської громади втратив 307 000 гривень. Чоловік хотів у зручний спосіб придбати авто, а в результаті залишився без грошей.
«Я вже двічі купував автомобілі на OLX і все було добре, тому я навіть не міг подумати, що можу стати жертвою шахраїв. Посилаючись на попередній досвід, я перевірив документи особи, яка вдавала себе за представника фірми, і, наче, все було в нормі», – розповідає ошуканий чоловік.
Шахрайство було добре сплановане, адже чоловікові телефонували з Німеччини й підбирали автомобіль за його побажанням. Відправляли відео та фото, постійно були на зв’язку. Після усіх домовленостей чоловік відправив гроші: за послуги фірми, автомобіль та розмитнення. А далі все класично – продавець зник.
У кіберполіції зазначають, що дана схема шахрайства, є однією із найпопулярніших – це продаж неіснуючих товарів.
Нині за цим фактом слідчі відкрили кримінальне провадження за ст. 190 (Шахрайство) Кримінального кодексу України. Поліцейські проводять заходи для встановлення причетної особи.
Відділ комунікації поліції Житомирської області
Tweet