
Цей рік приніс чимало гучних звільнень. І, попри суперечливі рішення, Вища рада правосуддя також показала, що здатна ухвалювати важливі кроки для очищення судової системи. Проект Prosud зібрав топ суддів, яких було звільнено за істотні порушення.

Всеволод Князєв – ексголову Верховного Суду звільнили за порушення обмежень на отримання подарунків під час розслідування справи про хабар у $2,7 млн. Князєва мали би звільнити за цією скаргою, але члени ВРП Саліхов та Бурлаков зробили все, щоб цю справу не розглянули.

Деталі:
http://bit.ly/3DxiaWm

Людмила Арестова – суддя з російським громадянством, зареєстрована як платник страхових внесків у рф. Після поданої скарги суддя намагалася тиснути на журналіста та нашу юристку Тетяну Чижик, подавши заяву в поліцію.

Деталі:
https://bit.ly/3DLzZAU

Олексій Тандир – суддю звільнили через смертельну ДТП із загибеллю нацгвардійця. Він затягував справу і намагався мобілізуватися до ЗСУ.

Деталі:
https://bit.ly/3Dvskqm

Лариса Богомолова – суддя передавала окупантам інформацію про переміщення бійців «Азову», що призвело до загибелі трьох військових.

Деталі:
https://bit.ly/4gKfQtC

Володимир Купін – голова Балаклійського суду працював на рф, отримав паспорт країни-агресора та консультував місцевих жителів щодо законодавства рф. Після деокупації намагався втекти на територію рф. Його судять за держзраду.

Деталі:
bit.ly/3BNlITO

Юлія Берлімова – суддя Генічеського райсуду, яка співпрацювала з окупантами та претендувала на посаду в «Херсонському облсуді».

Деталі:
https://bit.ly/4gTEish

Наталія Шарко – добровільно залишилася в окупованому Генічеську, здійснюючи «правосуддя» за російським законодавством. Їй повідомили про підозру у держзраді.

Деталі:
https://bit.ly/4gUNw7C

Ірина Уханьова – суддя сприяла утворенню самоназваного судового органу рф у Вовчанську, співпрацювала російськими військовими.

Деталі:
https://bit.ly/4gSa9tA

Володимир Сердинський – спійманий на хабарі в $4 тисячі, має підозру в незаконному перетині кордону, намагався затягнути розгляд справи.

Деталі:
https://bit.ly/3ZUHHjV

Інна Отрош – суддю Господарського суду міста Києва звільнили за рекомендацією ВККС, яка визнала Отрош такою, що не відповідає займаній посаді. В межах кваліфікаційного оцінювання суддя не надала пояснень щодо свого майнового стану та не спростувала сумнівів у доброчесності.

Деталі:
https://bit.ly/4gQEd8O
Хабарникам, колаборантам та некомпетентним – не місце у судовій системі. Важливо, щоб такі звільнення стали правилом, а не винятком. Лише за умови прозорості й рішучості можна відновити довіру до правосуддя і показати, що уникнути відповідальності не вдасться нікому. //
Prosud