Викрито ОЗГ, яка заробляла на несанкціонованому втручанні в роботу електронних мереж
Зловмисники створювали неконтрольовані українськими операторами канали зв’язку та забезпечували з’єднання абонентів різних держав, в тому числі й держави-агресора з абонентами в Україні.
Слідчі столичного главку поліції за оперативного супроводження працівників Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України та за процесуального керівництва Київської міської прокуратури задокументували протиправну діяльність організованої злочинної групи, яка налагодила схему одержання незаконного прибутку від несанкціонованого втручання в роботу електронних комунікаційних мереж.
До складу організованої злочинної групи входило четверо осіб. Слідством встановлено, що організаторкою самої схеми виявилася 26-річна киянка, яка долучила до співпраці уродженку Івано-Франківщини, 1987 року народження, житомирянина, 1986 року народження та мешканця Запоріжжя, 1978 року народження.
Як стало відомо правоохоронцям, під час дії воєнного стану фігуранти забезпечували функціонування неконтрольованих каналів міжнародного зв’язку шляхом організації незаконної схеми з перемаршрутизації голосового трафіку з рф та інших країн світу на територію України. Використовуючи віртуальні сервери, новітні технології IP-телефонії та спеціалізоване програмне забезпечення, учасники злочинної групи налаштували маршрутизацію вхідного голосового трафіку та обходячи центри комутації вітчизняних операторів контролювали такий трафік в інтересах іноземців та громадян рф.
За місцями мешкання та роботи спільників проведено обшуки, в ході яких виявлено та вилучено чорнові записи, комп’ютерну техніку, мобільні телефони та гроші, отримані від незаконної діяльності.
Усім учасникам злочину оголошено про підозри за ч. 3 ст. 28, ч. 5 ст. 361 Кримінального кодексу України – несанкціоноване втручання в роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікаційних, інформаційно-комунікаційних систем, електронних комунікаційних мереж. Слідчі звернулися до суду із клопотанням обрання підозрюваним запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Правопорушникам загрожує позбавлення волі на строк від десяти до п’ятнадцяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років. Досудове розслідування триває.
Відділ комунікації поліції Києва
Tweet