Завершено досудове розслідування відносно жінки, яка заволоділа грошима та майном банку на суму понад ₴100 млн.

Зловмисниця під виглядом надання послуг із вирішення проблемної заборгованості перед фінансовою установою підробила документи відчуження кредитного портфелю з метою наживи. У результаті вона привласнила квартири у центрі столиці, гроші та автомобілі.

Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у місті Києві завершено досудове розслідування відносно місцевої мешканки, 1979 року народження, яка за допомогою підроблених документів та фіктивних підприємств заволоділа майном державного банку.

суд

У рамках кримінальних проваджень, розпочатих за ч. 4 ст. 190 (Шахрайство), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 205 (Фіктивне підприємництво), ч. 2 ст. 28 ч. 3,4 ст. 358 (Підроблення документів, печаток, штампів та бланків, їх збут, використання підроблених документів), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 368-3 (Підкуп службової особи юридичної особи приватного права незалежно від організаційно-правової форми), ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 368-4 (Підкуп особи, яка надає публічні послуги) Кримінального кодексу України, правоохоронці провели комплекс слідчих дій, спрямованих на документування злочинної діяльності.

Встановлено, що зловмисниця організувала злочинну схему, аби заволодіти активами державного банку.  Одне із підприємств заборгувало фінансовій установ майно на суму близько 100 мільйонів гривень. У 2015 році з метою наживи правопорушниця під приводом надання послуг з вирішення проблемної заборгованості перед банківською установою вирішила отримати майно, яке належало банку.

Фігурантка створила умови, при яких  нотаріус засвідчив незаконні угоди для здійснення її шахрайських дій. Зокрема за допомогою підроблених документів, які оформлювалися від імені державного банку, заставна власність перейшла новоствореним фіктивним підприємствам, керівниками яких стали підконтрольні зловмисниці особи. У результаті вона заволоділа майном – власністю фінансової установи,  це — квартири у центрі столиці, гроші та автомобілі.

Завдяки оперативному реагуванню правоохоронців протиправні дії жінки повністю задокументовано. Фігурантку затримали у порядку ст. 208 Кримінального процесуального кодексу України, їй оголошено про підозру.

Зараз усі збитки державній установі відшкодовано та вкрадене майно повернуте банку. За вчинення цих кримінальних правопорушень їй загрожує до дванадцяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Відділ комунікації поліції Києва

Читайте также: