Перейшовши за фіктивним посиланням від псевдопокупця, прикарпатка втратила маже 100 тисяч гривень
Заявниця хотіла продати товар. Як наслідок – поповнила гаманець аферистів. Поліція вкотре застерігає недовіряти незнайомцям у мережі.
За допомогою до Долинських правоохоронців звернулася жителька Долинської громади із заявою про шахрайство. Невідомі особи заволоділи її грошима з банківської картки.
Зі слів потерпілої, вона здійснювала продаж одягу на одній з відомих платформ. Невідома особа, яка начебто зацікавилася пропозицією, запропонувала заявниці надати свій поточний рахунок, на який покупець мав скинути кошти за товар. Надалі, шахрай запевнив жінку, що з рахунком виникли труднощі із зарахуванням грошей. Тому, скинув фішингове посилання, за ним жінка мала оформити доставлення товару. Однак, це виявилося пасткою. Заявниця перейшла за посиланням та ввела банківські дані. Через деякий час виявила, що з її банківського рахунку списали майже 100 тисяч гривень.
Зрозумівши, що її ошукали, потерпіла звернулась за допомогою до поліції.
Відомості за даним фактом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ч. 4. ст. 190 Кримінального кодексу України.
Щоб не попастися на схеми шахраїв, варто запам’ятати важливе правило – в жодному разі, ні за яких умов не переходити за посиланнями, отриманими від третіх осіб.
Усі операції по здійсненню угоди й проведенню оплати повинні виконуватися виключно на сайті, на якому продавець розмістив оголошення про продаж. Не реагуйте, якщо вам пропонують спілкуватися в месенджерах.
Якщо продаєте в Інтернеті, оформіть спеціальну картку для розрахунків та не тримайте на ній великих сум, додатково встановіть обмеження на зняття чи переказ коштів.
Не дайте себе ошукати!
Сектор комунікації поліції Івано-Франківщини
Tweet