Еще одна смерть в деле Доктора Пи

Уже две судебно-медицинские экспертизы подтвердили, что люди под скальпелем псевдодоктора погибли из-за умышленных телесных повреждений, которые «хирург» им нанес. Следствие расширяет доказательную базу (укр.).

 «Громадянин Слюсарчук обвинувачується за статтею 121 Кримi­наль­ного кодексу України — умисне тiлесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення i спричинило смерть», — скоро цi слова прозвучать у залi судового засiдання. Саме цю статтю — 121-шу, з роздiлу «Злочини проти життя та здоров’я людини», яка рiвноцiнна статтi про вбивство, сьогоднi iнкримiнують псевдолiкаревi Слюсарчуку пiсля закiнчення лише двох iз кiльканад­цятьох судово-медичних експертиз, призначених слiдством.

Тривалий час це було головним питанням — за що вiд­по­вi­датиме Доктор Пi. Адже спочатку кримiнальна справа була порушена лише за шахрайство i пiд­робку документiв. Сьогоднi таких статей уже чотири: стаття 121 — умисне тiлесне ушкодження, що спричинило смерть, 138-ма — незаконна лiкувальна дiяльнiсть, 358-ма — пiдроблення документiв та печаток та 190-та — шахрайство. Всього ж на сьогоднi проти псевдолiкаря за цими чотирма кримi­наль­ними справами — 16 епiзодiв.

Сто двадцять перша стаття — найсерйознiша. Зi статтею про вбивство її рiзнить, кажуть юристи, лише вiдсутнiсть умислу. Мовляв, у той момент, коли бездиплом­ний аферист ножем копирсався у головi своїх жертв, вiн не мав намiру їх убивати. Вiн, мовляв, вважав, що «лiкує» їх. I тому, з погляду кримiнального законодавства, максимальне покарання за це м’як­ше — не п’ятнадцять рокiв позбавлення волi, а лише десять.

Максимум десять рокiв за те, що Олександр Лозовий та Свiтланка Вiцентович нiколи не зможуть дати слiдству показання. Бо вони — мертвi. Максимум десять рокiв тюр­ми чекає псевдолiкаря, швачки за освiтою, за те, що, згiдно з висновками експертизи, закатував у районних лiкарнях, у непристосованих примiщеннях двох людей: 51-рiчного чоловiка й 11-рiчну дитину. Ще раз пiдкреслимо: це лише тi факти, якi вже остаточно пiд­твер­дженi висновками судово-медичних експертиз.

Нагадуємо, що перший з названих людей, 51-рiчний Олександр Лозовий з мiстечка Славути, що на Хмельниччинi, прийшов до лiкар­нi своїми ногами. На четвертий день старенькiй матерi вiддали його тiло: Слюсарчук просвердлив Лозовому голову та два днi пiдряд мордував нещасного — «робив операцiї». Швачка за освiтою, вiн копирсався у людському мозку, бавився у «великого доктора», а людина стiкала кров’ю. Звiдти й стат­тя 121 — смерть внаслiдок особливого мучення.

Цю статтю — 121-шу — нинi застосовано слiдством проти псевдо­лi­каря Слюсарчука й у випадку смертi 11-рiчної Свiтланки Вiцен­тович із мiстечка Чорткова, що на Тернопiльщинi. Цiй дитинi мама вже нiколи не зав’яже бантики до школи — її донечка мертва. Що шукав учень iнтернату для непов­но­цiн­них у мозку малої дитини? На цiй дитячiй голiвцi вiн тричi проводив свiй диявольський експеримент — «оперував».

I ось цими днями ми здобули новi страшнi факти, над якими вже працює слiдство. Псевдолiкар залишив свiй слiд i в райцентрi Броди, що на Львiвщинi. Смертельний слiд. Молодий чоловiк помер вiдразу пiсля «операцiї» псевдолiкаря. Пер­шу операцiю безтямному хлоп­чинi робив справжнiй хiрург, а потiм скальпель взяв до рук Слюсарчук. Фiнал передбачуваний — нова смерть.

Смерть, смерть, смерть… Вона з’являлась там, де в операцiйну з ножем заходив бездипломний псевдопрофесор.

…Я нiколи не забуду цю картинку, побачену вперше на вiдео, яке ми знайшли пiд час журналiстського розслiдування, — стiкає кров’ю 33-рiч­ний Сергiй Шаварський. Це в його вiдкритий мозок псевдолiкар Слю­сар­чук запихав шматки вати — «робив операцiю» i так спиняв кров цьому нещасному. За регламентом, вiн мав спинити кров негайно. Слюсарчук робив це понад годину — так, як це роблять дилетанти, котрi iмiтують лiкарiв. Помер Сергiй. Нейрохiрурги, котрi переглядали вiдео цiєї «операцiї», сказали: «Розстрiляти без слiдства i суду, бо катує людину, яка помирає на очах». Цей злочин псевдолiкар скоїв у Хмельницькiй мiськiй лiкарнi. У Сергiя зосталося мале дитя…

Але сьогоднi медики чомусь не поспiшають закiнчити судово-медичну експертизу щодо смертi Шаварського, яка шокувала. Немає висновкiв судово-медичних експертиз i стосовно смертi трирiчного Данилка Прокопчука з мiстечка Кременець та 42-рiчного батька двох дiтей —Василя Кринiцького з райцентру Чорткiв.

Експертизи тривають уже кiлька мiсяцiв. Починає виникати враження, що хтось їх навмисне затримує, щоб загальмувати слiдство. Комусь дуже вигiдно, щоб про цю справу поволi забули, так легше вiдвести увагу вiд її головних дiйових осiб — мiнiстра Дмитра Табачника, який власноручним пiдписом iз бездипломної швачки зробив «професора нейрохiрур­гiїї», та Президента України Вiктора Януковича, котрий нагородив афериста першою Державною премiєю у галузi освiти.

Так, допитано двох екс-мiнiстрiв — панiв Князевича i Полiщука, колишнiх очiльникiв Мiнiстерства охорони здоров’я. Допитано екс-вiце-прем’єра Турчинова. Але чомусь слiдчi бояться зайти в головнi кабiнети — до чинних високопосадовцiв, до чинних покровителiв псевдолiкаря.

Нашi пiдозри, що слiдство навмисне блукає манiвцями, лише змiцнiли цими днями, коли в ефiрi телеканалу «Iнтер» з’явилось шоу Андрiя Пальчевського cтосовно справи Доктора Пi.

Коротко стриженi, спецiально привезенi люди з Криму кричали в камеру росiйською мовою: «Це не Слюсарчук має сидiти у в’язницi. Це журналiсти там мають бути. Ваше мiсце на нарах, господа Починок i Мартинець».

Уся країна бачила це. Я теж переглянула цю програму. У цей же час телефон розривався вiд дзвiнкiв читачiв. Люди кричали: «Як так можна? Чому передача така несправедлива?»

Менi ще нiколи не було так гидко на душi. Й не тому, що я вперше зiткнулась iз необ’єктивнiстю, чи вперше побачила, як витирають ноги об неугодних журналiстiв. Менi було гид­ко дивитися, як мої колеги-телевi­зiйники торгують власною совiстю, як продають її, забувши про загубленi людськi життя.

Свiтлана МАРТИНЕЦЬ. Експрес-онлайн

P.S. Чому ведучий телешоу «Про життя» на телеканалi «Iнтер» Андрiй Пальчевський обурився тим, що вiдбулося у студiї? Чому назвав режисерiв цiєї передачi «iдiотами»? Чому звинуватив їх у пiдготовцi «проплаченої заказухи»? Сенсацiйнi подробицi з кулуарiв телеканалу «Iнтер» — в «Експресi» 2 серпня

Читайте также: