У підпільному цеху фасування борошна працювали інфекційно хворі «раби»

Столичні працівники ветеринарної міліції виявили підпільний цех фасування борошна, в якому працювали інфекційно хворі раби. 

Під час відпрацювання закладів громадського харчування працівники ветеринарної міліції виявили незвичайний осередок кустарного виробництва. Цех містився в підвалі на одному з житлових масивів столиці. Цікаво, що перший поверх цієї будівлі займає супермаркет.

Головною спеціалізацією підпілля було фасування борошна. Хоча власник не гребував і виробництвом інших продовольчих та непродовольчих товарів. Поруч з розфасовкою борошна жваво виробляли промисловий клей, а також збирали дитячі візки та санчата. Про дотримання елементарних правил гігієни тут не могло бути й мови. Та вразило правоохоронців зовсім не це…

Важко уявити – у центрі столиці, в непримітному підвалі, працювали справжні раби. Підприємець, громадянин однієї з сусідніх держав, орендує це приміщення понад чотири роки та постійно використовує тут працю кількох волоцюг. Цей громадянин у прямому сенсі слова поневолив бідолах. Раби не виходили з приміщення роками. Їх годували кашею та кормом для тварин. Перевіркою також встановлено, що бідолахи хворіли на туберкульоз, чесотку, сальмонельоз та ще кілька дуже небезпечних інфекційних хвороб.

Хворі, брудні та напівголодні люди майже цілодобово працювали на приїжджого роботодавця. Борошно фасували у мішки голіруч, прямо на підлозі. Ці робітники реально могли стати причиною масових захворювань потенційних покупців. Адже виявлені в них інфекції можуть передаватися при будь-яких контактах зі шкірою хворої людини.

У цьому ж підвалі, поруч з так званими виробничими кімнатами, було обладнано і спальні місця робітників. Засалені канапи, таргани та пацюки на підлозі, плісняві стіни та їдкий неприємний запах, брудний одяг та залишки розкиданої їжі – у таких жахливих умовах доводилось існувати бідолашним волоцюгам.

А щоб раби не втекли, власник зачинив всі входи до приміщення міцними навісами. Знахабнілий підприємець навіть не пускав до підвалу працівників ЖЕУ, аби ті зняли показники з лічильників. До речі, цей економ кілька років поспіль не сплачував орендну плату. За свідченнями місцевих мешканців і самих працюючих, власник кілька разів проводив ротацію робочої сили. Мешканка сусіднього будинку розповіла правоохоронцям, що колись бачила, як пізно ввечері до підвалу разом з орендатором зайшло кілька підозрілих осіб. Можливо, це пов’язано з тим, що довго такого способу життя деякі робітники не витримували, тож з часом, аби продуктивність праці не падала, їх доводилося замінювати.

Мабуть, не варто й наголошувати, що на мішках з борошном було відсутнє будь-яке маркування. Наразі всі фасувальники пройшли медичний огляд, їх доставлено до районного управління міліції для встановлення особистих даних.

Коли поневолених вивели з підвалу на повітря, дорослі чоловіки плакали. Адже вони, як ніхто, добре розуміють, чим могло закінчитися їх життя, якщо б не своєчасне втручання співробітників відділу ветеринарної міліції.

Наразі діяльність цеху припинено. Всю продукцію вилучено та направлено на утилізацію. Правоохоронці розшукують спритного підприємця та продовжують перевірку всіх обставин функціонування підпільного виробництва, аби притягнути винних до відповідальності.

Ольга Білик, ВЗГ ГУМВС України в м. Києві

МВС України
 

You may also like...