У Києві за 3 місяці нинішнього року було зареєстровано 92 незаконних заволодіння транспортних засобів, з них вдалося розкрити 46. У викрадачів, як і раніше, особливо популярні російські ВАЗи, співробітники ДАІ зареєстрували 20 викрадень. Друге місце зайняли автомобілі марки – «Toyota» – 12 автівок, а на третьому місці опинились – «Mitsubishi» та «Lexus» по 10 незаконних заволодінь.
Частіше всього автівки викрадали у вівторок, середу, четвер та суботу. Найбільше незаконних заволодінь автотранспортом скоєно на проспекті Героїв Сталінграду, а також вулицях: Лисківська, Княжий Затон, Л.Гавро та А. Ахматової.
«Як правило, машини вітчизняного виробництва крадії розбирають на запчастини, а тоді розпродують їх. А іномарки бізнес-класу, зазвичай, вивозять за кордон на замовлення, – говорить начальник столичного управління ДАІ Анатолій Курінний. Для їх подальшого збуту злочинці використовують доволі популярну схему: автомобіль, яким заволоділи, перетворюють на «двійника» іншого ТЗ. Для цього на нього наносять номери агрегатів реального транспортного засобу, також підробляють документи відповідно до даних, що зафіксовані в техпаспорті на легальне авто».
Щоб уберегти авто від незаконних заволодінь столична Державтоінспекція радить водіям скористатися наступними порадами:
1. Обладнайте автомобіль протиугінними пристроями.
2. Не залишайте ключі в замку запалювання
3. Замикайте машину, навіть якщо залишаєте її ненадовго.
4. Ні в якому разі не залишайте цінні речі, гроші та документи в автомобілі.
5. Зберігайте авто на охороняємих стоянках.
Що робити якщо викрали авто?
Потрібно не гаючи часу одразу телефонувати на номер «102». Тоді інформацію швидко потрапить до черговому по місту, який сповістить про скоєння злочину всім патрулям. Отримавши дані про марку, номерний знак та колір авто, правоохоронці негайно розпочинають пошук. Головне не гаяти часу і звернутися по допомогу, тоді ймовірність розшукати транспортний засіб завжди вища.
Відділ зв’язків з громадськістю УДАІ м. Києва