9 тисяч ромів втекли від «ДНР» «ЛНР», — правозахисниця

Ромські родини, які перебувають у зоні бойових дій, чи переселяються звідти — часто потерпають не лише від відсутності документів, бідності, але й від упереджень, навіть нападів. Так, ромське поселення у Слов’янську постраждало від нападів проросійських бойовиків у 2014 році.

Як каже директорка ромської програмної ініціативи Міжнародного Фонду "Відродження" Ольга Жмурко, в Україні близько дев’яти тисяч ромських переселенців з Донбасу. На її погляд, слід інвестувати в соціальний капітал – в людей, в освіту.

Адже самою лише гуманітарною допомогою громаді не допомогти. Тому Фонд підтримує освітні заходи для ромської молоді, інші ініціативи. Зараз проходить відбір майбутніх правників, медиків, педагогів ромської національності. Завдяки Ромському освітньому фонду є можливість підтримати навчання у вишах для ромської молоді, яка хоче розвивати себе, громаду й країну.

«Ромська спільнота сьогодні є вразливою. Те становище, в якому вона опиняється сьогодні, ми називаємо множинною дискримінацією» — розповідає гостя студії та додає, що «роми части потерпають від упередженого ставлення правоохоронних органів. Ромів частіше зупиняють на вулиці з метою необґрунтованої перевірки документів».

Також Ольга Жмурко відзначає, що у ромської спільноти існують проблеми з отримання документів.

«Це залежить від регіону. В більшості роми – це люди з низьким соціальним статусом, які не мають стабільних джерел доходів, тому часто вони дійсно мають проблеми з доступом до отримання паспорта» — зазначила вона.

Гостя студії також говорить про важливість впровадження освітніх заходів для ромів.

«Матеріальна допомога не є стабільно ефективною. І у молодих представників ромської національності ми вбачаємо провідників змін. Тому Фонд «Відродження» підтримує освітні ініціативи для ромської молоді» — розповіла Ольга Жмурко. // Hromadske radio

Читайте также: