Росія на півроку закриє частину акваторії Чорного моря під приводом навчань

Обмеження триватимуть з квітня по жовтень.

Російська Федерація оголосила про закриття з наступного тижня до жовтня 2021 року частини акваторій Чорного моря в напрямку Керченської протоки для військових кораблів та державних суден інших країн під приводом військових навчань.

Росія закриє частину акваторії Чорного моря для іноземних військових кораблів під приводом навчань, - МЗС України

Україна вважає такі дії Російської Федерації черговою спробою в порушення норм і принципів міжнародного права узурпувати суверенні права України як прибережної держави, «оскільки саме Україна наділена правами регулювати судноплавство в цих акваторіях Чорного моря».

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій на сайті Міністерства закордонних справ України.

В українському МЗС вважають, що цей крок також є грубим порушенням права на свободу судноплавства, гарантованого Конвенцією ООН з морського права. Відповідно до Конвенції, Російська Федерація не повинна перешкоджати або заважати транзитному проходу через міжнародну протоку до портів в Азовському морі.

«На тлі триваючого нарощування своєї військової присутності вздовж кордону з Україною на суходолі, Росія пішла на посилення ескалації в морі. Вона перекидає військові кораблі з Каспійського моря і посилює свій військовий потенціал в Азово-Чорноморському регіоні, а також, попри відсутність правових підстав, вирішила закрити цю акваторію для військових кораблів інших держав, зокрема України. Поведінка російської сторони вказує на відсутність будь-яких намірів з її боку відмовитись від продовження агресії проти України з використанням військових та гібридних методів», — йдеться у заяві.

Міністерство закордонних справ України висловлює рішучий протест у зв’язку із цими діями Російської Федерації та вимагає негайно скасувати рішення про незаконне закриття окремих акваторій Чорного моря.

МЗС України закликає міжнародних партнерів посилити політико-дипломатичний тиск на державу-агресора з метою скасування рішення про закриття акваторії та припинення ескалації у Азово-Чорноморському регіоні. // LB.ua

Читайте также: