ДБР розслідує 260 кримінальних проваджень за фактами порушень у військкоматах та військово-лікарських комісіях
На виконання рішення Ради національної безпеки й оборони України від 11 серпня 2023 року працівники ДБР посилили системну роботу щодо протидії зловживанням та порушенням у територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки й військово-лікарських комісіях. І хоча переважна більшість працівників ТЦК та ВЛК сумлінно виконують свої обовʼязки, у багатьох регіонах трапляються випадки зловживань своїм службовим становищем чи перевищення повноважень.
Загалом у цьому році ДБР розслідує 260 кримінальних проваджень, пов’язаних із роботою терцентрів комплектування та військово-лікарських комісій. До суду вже направлено 21 обвинувальний акт стосовно 35 осіб. Також ДБР повідомило про підозру ще 58 особам.
В межах цих кримінальних проваджень ДБР також задокументувало факти отримання посадовцями неправомірної вигоди на суму майже 4 млн гривень. Фігуранти і учасники цих схем понесуть заслужене покарання. Завдяки роботі ДБР суди арештували майно хабарників на суму понад 3,2 млн гривень.
Додаткові заходи ДБР з протидії вчиненню посадовцями військкоматів корупційних та інших кримінальних правопорушень дають конкретні результати.
Бюро попереджає посадовців, які виношують наміри використовувати службове становище заради власної наживи під час війни: вас обов’язково буде викрито та притягнуто до відповідальності.
Останні приклади роботи ДБР з протидії зловживанням у терцентрах комплектування та ВЛК:
- ДБР завершило розслідування стосовно військкома з Полтавщини, який жорстоко побив підлеглого
- ДБР встановило, що колишній військком Запорізької області організовував фальшиві операції для «ухилянтів»
- У Вінниці ДБР викрило посадовців міського ТЦК, які допомагали ухилянтам уникнути мобілізації та виїхати за кордон
- В Одесі ДБР викрило злочинну схему видачі «білих квитків» депутатам та їх родичам
- ДБР оперативно розпочало розслідування фактів побиття мобілізованих працівниками військкомату Тернополя