Хабарництво на інвалідності: поліція Житомирщини інформує про хід розслідування
Житель Коростенщини з третьою групою інвалідності, отриманою внаслідок війни, потребував продовження терміну дії пенсійного посвідчення. Секретарка ЛКК, жителька Малинщини, запропонувала «посприяти» у підготовці необхідних медичних документів за 2 000 доларів. Чоловік був змушений погодитись, оскільки жінка ясно дала йому зрозуміти, що без її «допомоги» жодних документів він не отримає.
Також за її порадою захисник звернувся до лікаря Малинської міської лікарні, який за 10 000 гривень погодився надати потрібне заключення про стаціонарне лікування.
Після передачі коштів лікарю, секретарка ЛКК також отримала від чоловіка 1500 доларів та 21 000 гривень, пообіцявши «домовитися з потрібними людьми». Поліцейські з’ясували, що йшлося про двох посадовиць Коростенської МСЕК.
Попередньо, секретарка ЛКК домовлялась з жінками про виготовлення необхідних документів та їх реєстрацію, а також поділила незаконно отримані кошти.
Правоохоронці задокументували дії всіх причетних до протиправних дій осіб.
Наразі, у зв’язку з новими обставинами, лікарю та секретарці ЛКК слідчі оголосили про нові підозри:
– 43-річному лікарю – в одержанні неправомірної вигоди для себе за вчинення будь-яких дій з використанням становища, яке він займає, в інтересах того, хто надає таку вигоду (ч. 3 ст. 354 КК України);
– 59-річній секретарці ЛКК – в пособництві одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням наданого їй службового становища, за попередньою змовою групою осіб (ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 368 КК України).
Також підозри отримали й нові фігурантки, посадовиці зі МСЕК. Двом жителькам міста Коростеня, 54 та 47 років інкримінують вчинення правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (одержання неправомірної вигоди для себе та третьої особи за вчинення службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, дії з використанням свого службового становища, за попередньою змовою групою осіб) КК України. Нині судом вирішується питання про обрання їм запобіжних заходів.
Досудове розслідування триває. Оперативний супровід у провадженні здійснює УСБУ в Житомирській області. Процесуальне керівництво – Житомирська обласна прокуратура.
Жінкам може загрожувати позбавлення волі на строк від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.
Чоловікові, який не перебував у змові з іншими фігурантками, загрожує покарання від штрафу до 2-річного позбавлення волі.