Незаконно вивіз до Росії червонокнижних тварин: повідомлено про підозру псевдодиректору заповідника «Асканія-Нова»

Після окупації Лівобережжя Херсонщини загарбники захопили біосферний заповідник «Асканія-Нова». Так званим «директором» був призначений 48-річний житель обласного центру, який добровільно пішов на співпрацю з окупантами. Поліцейські встановили, що він минулого року здійснив незаконний вивіз до росії кількох тварин, занесених до Червоної книги України. Тим самим заповіднику були завдані збитки на суму понад 22 мільйони гривень.

Як розповів начальник відділу розслідування злочинів, учинених в умовах збройного конфлікту, слідчого управління поліції Херсонщини Ігор Дем’янюк, після проведення наприкінці вересня 2022 року незаконного референдуму про приєднання області до складу рф на окупованій території за прикладом російської федерації були створені незаконні «органи виконавчої влади». Зокрема, «міністерство природних ресурсів, екології і рибальства Херсонської області».

До складу псевдовідомства увійшов і захоплений окупантами біосферний заповідник «Асканія-Нова» імені Ф.Е. Фальц-Фейна Національної академії аграрних наук України. Окупанти його перейменували у «государствєноє автаномноє учрєжденіє «біосфєрний заповєднік «асканія-нова»». Його «директором» був призначений 48-річний житель Херсона.

Під час проведення оперативно-розшукових заходів працівники управління стратегічних розслідувань в Херсонській області з’ясували, що фігурант протягом 2023 року, використовуючи свої «повноваження», разом із військовими рф забезпечив незаконну передачу тварин заповідника до аналогічних російських установ. Зокрема встановлено, що до Державного природного біосферного заповідника «Ростовський» та Асоціації зі збереження та відновлення рідкісних та зникаючих видів тварин «Жива природа степу» з «Асканії Нова» були незаконно перевезені тварини, занесені до Червоної книги України. Окупанти з поплічниками вивезли двох зебр Чапмана, двох бізонів американських та стільки ж коней Пржевальського та оленів Давида. Завдані українському заповіднику збитки склали понад 22 мільйони 200 тисяч гривень.

Незаконні дії фігуранта слідчі кваліфікували за ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 Кримінального кодексу України. Тобто – порушення законів та звичаїв війни, що передбачені міжнародними договорами, вчинене за попередньою змовою групою осіб. Наразі за погодженням з обласною прокуратурою псевдодиректору заочно повідомлено про підозру. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від восьми до дванадцяти років.

Зазначимо, що це вже друге кримінальне провадження, відкрите слідчими поліції Херсонщини щодо зловмисника. Раніше правоохоронці також інкримінували йому вчинення злочину проти основ національної безпеки України, а саме – колабораційної діяльності.

Відділ комунікації поліції Херсонської області

You may also like...