Поліція завадила потраплянню на споживчий ринок понад 40 тисяч літрів фальсифікованого алкоголю

Співробітниками територіальних підрозділів захисту економіки Національної поліції були припинені підпільні виробництва фальсифікованого алкоголю та вилучено з обігу алкогольної продукції сумнівної якості на суму понад 3 мільйони гривень.

Під час проведення заходів оперативники управлінь захисту економіки встановили не тільки місця виробництва фальсифікату, а також канали збуту готової продукції та джерела постачання спирту.

Викриті правоохоронцями «цехи» розміщувалися у підсобних приміщеннях, що належали їх організаторам або у спеціально орендованих для цього гаражних боксах. За допомогою змішування двох компонентів працівники «цехів» отримували «горілку», а якщо додавали барвники та ароматизатори – «коньяк», «віскі», «ром» тощо.

Так, наприклад, у Деснянському районі Києва виробництво «горілки» відбувалося у гаражному боксі в умовах повної антисанітарії, а у Львівській області  — в одному з приміщень приватного будинку порушника, а склад зберігання готової продукції знаходився зовсім в іншому районі області.

Для пакування «горілки» та іншої фальсифікованої алкогольної продукції на виробництвах використовували скляні пляшки, пластикові бутлі та паперову тару «Bag-in-Box». Вартість одно літру фальсифікату коливалася від 50 до 55 гривень.

Звертаємо увагу! Офіційні виробники горілчаної продукції під час фасування не використовують тару типу «bag-in-boх». Крім того, алкоголь у зазначеній тарі споживач не зможе знайти на прилавках торгівельних центрів та великих магазинів. Готовий «алкоголь» підпільні виробники реалізовують через торгівельні точки на ринках, власні або постійних клієнтів, засоби громадського харчування, так звані «наливайки». Саме у такий спосіб збували фальсифіковану продукцію і викриті правопорушники.

Крім того, така алкогольна продукція може бути небезпечною для здоров’я споживачів. Оскільки під час виробництва використовуються «кущові», а не технологічні процеси.

Завдяки проведеним заходам, з початку року працівниками територіальних підрозділів захисту економіки разом з іншими правоохоронними органами було попереджено потрапляння на споживчий ринок та вилучено із обігу понад 40 тисяч літрів фальсифікованої алкогольної продукції сумнівної якості.

Департамент захисту економіки Національної поліції України

тел. довіри(098) 103-96-59
dze@ekon.np.gov.ua

Читайте также: