Робота підрозділів ДФС та її територіальних органів, акцентована зокрема на спрямування напрацьованих матеріалів стосовно «скруток» до комісій контролюючих органів для включення ризикових суб’єктів господарювання до переліку платників, з метою зупинення реєстрації їх податкових накладних.
Станом на 09.04 до відповідних комісій ДПС, направлено матеріали щодо 1 446 підприємств, які відповідають критеріям ризиковості платника ПДВ.
За результатами вжитих заходів спільно з ДПС в СЕА ПДВ, заблоковано 1147 млн. грн. ліміту підприємств, що входять до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника ПДВ, це на 591 млн гривень більше ніж на кінець березня 2021 року, або 40,3% від загальної суми ліміту в СЕА ПДВ на дату направлення.
“Діяльність фіктивних підприємств з незаконного формування податкового кредиту з ПДВ, допомагають тіньовому бізнесу в легалізації товару, незаконно отримувати відшкодування ПДВ з бюджету, тіньовому обігу готівкових коштів, тощо.
Проаналізувавши діяльність територіальних органів ДФС та завдяки активній роботі податкової міліції на територіях обслуговування яких здійснюють свою діяльність найбільші схемні суб’єкти господарювання, ми зламали тренд постійного зростання схемного ПДВ і значно знизили його обсяги”, — зазначив Голова ДФС Вадим Мельник