Як не стати жертвами торгівлі людьми
П’ять фактів торгівлі людьми задокументували від початку року працівники відділу боротьби зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми ГУНП в Тернопільській області. Три з них це сексуальна експлуатація ще два – жебракування.
– Нашу громадянку з нашої області відправили в Італію під приводом працевлаштування в одному з готелів прибиральницею. Однак її помістили в приміщення, забрали паспорт. За сприянням поліції Італії її доправили додому і цього року кримінальне провадження ми скерували до суду, – розповів начальник відділу БЗПТЛ Олександр Буняк на зустрічі з журналістами.
Двоє дівчат потрапили на гачок аферистів і як результат потрапили в сексуальне рабство в Об’єднані Арабські Емірати. Триває кримінальне розслідування і щодо торгівлі людьми методом жебракування.
– Четверо людей експлуатували людей з ознаками інвалідності – попрошайок. Вони на території Тернополя біля ринків, церков, біля торгівельних центрів просили милостиню. Цих людей утримували в нелюдських умовах, раз на день годували, жили в сараї, неподалік міста.
Двоє зловмисників під вартою, ще одна під домашнім арештом, а четвертого підозрюваного оголосили в розшук.
Розслідують оперативники і провадження щодо фейкового працевлаштування за кордоном. Більше двох мільйонів гривень заробив житель Тернополя на людях, які шукали роботу. Він разом зі спільниками-родичами розмістив в мережі інтернет оголошення про вакансії в Королівстві Швеції, а сам офіс відкрив у Тернополі.
Документувати нелегальну фірму співробітники відділу по боротьбі зі злочинами, пов’язаними з торгівлею людьми спільно зі слідчими області під процесуальним керівництвом обласної прокуратури почали ще у березні цього року.
За словами начальника відділу БЗПТЛ Олександра Буняка, за свої послуги шахраї брали 300 євро. Жертвами цієї фірми стало близько трьохсот осіб зі всієї України.
Відділ комунікації поліції Тернопільської області
Tweet