Суд вперше виправдав українця за вирощування канабісу задля лікування больового синдрому
Юристи УГСПЛ допомогли виправдати інваліда першої групи Віталія Румянцева в резонансній справі щодо незаконного вирощування конопель задля лікування больового синдрому.
#СправаРумянцева – це судовий процес над інвалідом першої групи за сфальсифікованим обвинуваченням в незаконному вирощуванні коноплі (ст. 310 ККУ). Тут детально.
У місті Вознесенськ Миколаївської області 2 роки судили інваліда Віталія Румянцева: він курив марихуану, щоб полегшити біль у суглобах, і півтора року тому посадив у себе на ділянці вісім кущів конопель. На Румянцева доніс сусід, до нього з обшуком прийшла поліція. До восьми кущів правоохоронці докинули дикорослу коноплю, і вісім кущів перетворилися на триста.
Боротьба за відновлення справедливості у «справі Румянцева» згодом перетворилась на війну на виснаження обвинуваченого. Він живе у віддаленому селі, за 60 кілометрів від суду, йому важко говорити та пересуватися без сторонньої допомоги. Захист обвинуваченого у суді здійснює адвокат Центру стратегічного судового захисту УГСПЛ Олександр Прутян Українська Гельсінська спілка з прав людини – УГСПЛ.
Румянцева ледь не засудили на сім років, але у справу втрутилися правозахисники: вони почали їздити на суди і зробили процес публічним.
Пізніше Румянцева звинуватили у тому, що він вирощував 18 кущів — за це передбачено кримінальну відповідальність, але обвинувачений може відбутися штрафом. Румянцев заперечував провину і своєю справою намагався привернути увагу до законопроєкту про легалізацію медичного канабісу. Депутати парламенту попереднього скликання відправили його на доопрацювання, в парламенті нинішнього скликання його не хочуть навіть реєструвати. Сотні пацієнтів з больовим синдромом, такі, як Румянцев, домагаються права лікуватися марихуаною, поки в українських судах слухають справи про домашні коноплі.
17 грудня 2019 року Вознесенський суд повністю виправдав Віталія Румянцева. Cуд визнав недопустмими докази, а факт вирощування саме 18 кущів недоведеним. Також суд погодився з доводом правозахисників про порушене право на захист.
В статті використано інформацію та фото порталу theБабель
Українська Гельсінська спілка з прав людини виконує проект «Розвиток правової мережі для захисту прав людей, які живуть з ВІЛ/СНІД, представників ключових спільнот ЛЖВ та осіб, хворих на туберкульоз» за фінансової підтримки Благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ/СНІД» в рамках реалізації проекту «Зменшення тягаря туберкульозу та ВІЛ-інфекції через створення загального доступу до своєчасної та якісної діагностики та лікування туберкульозу і його резистентних форм, розширення доказової профілактики, діагностики та лікування ВІЛ-інфекції, та створення стійких та життєздатних систем охорони здоров’я», що реалізується за фінансової підтримки Глобального фонду для боротьби з СНІДом, туберкульозом та малярією.
Українська Гельсінська спілка з прав людини
Tweet