Замість ресторану Колі Тищенка поліція взялася за владу Черкас через дострокове ослаблення карантину
Про це поінформували в прес-службі Національної поліції України, зазначає видання “Букви“.
Так, 30 квітня виконком Черкаської міськради дозволив: роботу перукарень; салонів краси; об’єктів спортивної інфраструктури; літніх майданчиків закладів ресторанного господарства; магазинів з продажу непродовольчих товарів, електротоварів, меблів, книжкової продукції; ринків і ярмарків з продажу сільськогосподарської продукції та квітів; міських парків і скверів та розташованих на їх території атракціонів.
Незважаючи на те, що рішення виконкому суперечить постанові Кабінету Міністрів (про продовження карантину до 11 травня), місцева влада відмовилася його скасовувати.
“Таким чином керівництво міськради ігнорує вимоги Уряду України і свідомо в період пандемії наражає на небезпеку громадян та жителів області. І це при тому, що в Черкаській області зафіксовано 296 випадків захворювання на коронавірус (6 – за добу), з них 112 – у Черкасах, дев’ять осіб померли (1 – за добу)”, – наголосили в поліції.
1 травня Черкаський відділ поліції вніс відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ст 325 Кримінального кодексу України (порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням). Максимальна санкція статті – від 5 до 8 років позбавлення волі.
У НПУ відзначили, що в Черкасах поліцейські будуть проводити превентивну роботу серед малого та середнього бізнесу, а в разі ігнорування заборони – притягувати їх до адміністративної відповідальності.
Раніше сьогодні міністр охорони здоров’я Максим Степанов також заявив, що рішенням міської ради Черкас про дострокове пом’якшення з 1 травня карантинних обмежень буде дана оцінка правоохоронними органами.
“Те, що вчора відбулося в Черкасах, я маю на увазі рішення міської влади відкрити магазини, аж до торгових центрів, до терас в закладах харчування, може нівелювати всю роботу (із боротьби з розповсюдженням коронавірусу, – ред.), яка була проведена протягом 1,5 місяців. Це може призвести до катастрофічних наслідків. Діям міської влади буде дана відповідна оцінка, в тому числі і правоохоронними органами”, – повідомив він.
Степанов вважає, що рішення Черкаської міськради “ставить під загрозу життя і здоров’я людей, які просто повірили і можуть піти (у відкриті заклади, – ред.) і захворіти”.
Варто зазначити, що Степанов давав сьогодні брифінг саме із Черкас, сам він був без маски.
(На відео – з 1:57 і 4:14)
- В Україні станом на 1 травня зафіксовано 10 тисяч 861 випадок коронавірусної хвороби COVID-19. За добу підтверджено 455 нових випадків.
- Кабінет Міністрів запланував ослаблення карантинних обмежень з 11 травня. Після цієї дати в Україні введуть адаптивний карантин (в разі спалаху інфекції в окремих регіонах карантин посилюватимуть саме там, а не по всій країні).
- План прем’єр-міністра Дениса Шмигаль по виходу з карантину складається з 5 етапів. На першому з них (з 11 травня, якщо відсоток хворих буде зростати не більш ніж на 5 % 10 днів поспіль) планується відкриття парків, скверів, зон відпочинку; об’єктів індустрії краси; будуть дозволені тренування в командних видах спорту, торгівля непродовольчими товарами оптом і в роздріб; відновиться робота кав’ярень на винос.
- У випуску програми “Наші гроші з Денисом Бігусом” від 27 квітня йшлося про те, що столичний ресторан “Велюр”, який пов’язують з народним депутатом від “Слуги народу” Миколою Тищенком, приймає VIP-гостей під час карантину. Також під час карантину, зазначається в розслідуванні, ресторан відвідував і сам Тищенко. Правоохоронці які прийшли перевіряти так і “не визначили, чи є там порушення” бо це ресторан “слуги народу”.