Що вони собі нарозслідували: кандидат до Державного бюро розслідувань Віталій Малех

Чиновники ТОП-рівня – саме їхні справи розслідуватиме новостворений правоохоронний орган – Державне бюро розслідувань. Станом на сьогодні тільки відбувається конкурс на керівні посади в цьому органі. Однак, очевидно, що для того, аби ДБР було високопрофесійним та незалежним органом – його мають очолювати такі ж особи. Втім, серед кандидатів на керівні посади Державного бюро розслідування ми зустрічаємо і тих, кого було раніше затримано на отриманні хабарів.

Знайомтесь, кандидат на посади директора територіального управління у місті Києві, керівника Другого управління організації досудових розслідувань, керівника Першого управління організації досудових розслідувань ДБР – Віталій Петрович Малех. 

Віталій Малех зовсім нещодавно очолював Державну фінансову інспекцію в Запорізькій області. Та свою кар’єру він розпочав ще у 1993 році в якості помічника прокурора міста Львова. Після цього протягом 1995-1997 років він працював прокурором слідчого управління та на багатьох інших посадах в прокуратурі у Львівській області. З 2001 по 2002 рік Віталій Петрович обіймав посаду заступника начальника відділу нагляду за виконанням законів спецпідрозділами та іншими державними органами, які ведуть боротьбу з організованою злочинністю і корупцією управління нагляду прокуратури області. Згодом став начальником відділу підтримання державного обвинувачення в судах прокуратури області.

Після цього Віталій Малех довгий час працював на різних посадах у Генеральній прокуратурі України, з якої, за словами деяких ЗМІ, його звільнили через здійснення вчинку, який порочить звання працівника прокуратури.

Вже на початку 2010 року він виконував обов’язки начальника Контрольно-ревізійного управління в Запорізькій області. Через рік став начальником Контрольно-ревізійного управління в Запорізькій області. З 2012 року Віталій Петрович отримав посаду виконуючого обов’язки начальника Державної фінансової інспекції в Запорізькій області, яку згодом і очолив.

Саме на цій посаді Віталія Петровича 8 січня спіймали на отриманні хабаря в розмірі 60 тис. грн. Однак вже 14 вересня Запорізький районний суд Запорізької області виніс рішеннявизнати невинуватим Віталія Малеха у зв’язку з недоведеністю вчинення вказаного кримінального правопорушення. За словами суду, сторона обвинувачення просто невірно зібрала докази, зокрема, в рішенні йдеться про незаконний обшук автомобіля пана Віталія, в якому і знаходилася грошова винагорода. На думку суду, в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку автомобіля посадовця не було вказано речі та документи, для виявлення яких проводиться обшук, що є порушенням КПК. Натомість сам факт хабаря – не заперечувався. Із судового рішення також випливає, що за Віталія Малеха була внесена застава у розмірі 1 491 100 грн. Її внесла матір – Лариса Малех. Також у власність Віталія Петровчиа повернули його автомобіль LEXUS LX-570, а усі 104 купюри номіналом 500 грн на загальну суму 52000 грн, які і були хабарем, передали Департаменту фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку МВС України.

Батько чиновника – Петро Іванович Малех. Із його біографії можемо побачити, що він довгий час працював на залізниці і був Директором ЗАТ «Фірма «Львів-Петроль». Та найцікавіше, що в серпні 2001 року  відповідно до наказу Кабінету Міністрів Федеративної Республіки Бразилія він призначений на посаду Почесного Консула Федеративної Республіки Бразилія у 7-ми областях Західного регіону.

Також в біографії вказано, що у березні 1998 року він був обраний депутатом Львівської міської Ради на 75-му виборчому окрузі Франківського району міста Львова, а у березні 2006 року – депутатом Львівської обласної ради VI скликання.

Також Петро Іванович намагався потрапити до Верховної ради у 2006 році, але через те, що входив в список двох партій – взагалі був недопущений до виборів. Хоча це не єдина спробаПетра Івановича стати нардепом.

Матір чиновника Лариса Євсеївна Малех є почесним консулом в Угорщині. Із її біографії знаємо, що з 1990 року Лариса Малех працює головою правління ВАТ «Туристична фірма «Львів-Супутник». А у березні 2006 року вона була обрана депутатом Львівської міської ради від блоку «Наша Україна».

У 2016 році ЗМІ пов’язували пані Ларису із скандалом нелегального перевезення сигарет.

Також у Віталія Малеха є сестра – Ірина  Богданівна Малех. Судячи із її декларації, вона працює суддею у Львівському апеляційному господарському суді.

Ми також проаналізували наявні декларації Віталія Малеха за 2016 та 2017 (перед звільненням та після) роки. За цей період Віталій Петрович заробив лише 21 тис. грн. Решту ж грошей йому надсилала мама, і варто відзначити, що сума доволі велика – близько 900 тис. грн. Дружина екс-чиновника Ксенія Григорівна Гузій  за цей період не заробила взагалі нічого, натомість від свекрухи отримала 511 тис. грн.

Віталій Малех також має на рахунку у банку 185 тис. грн.

Серед задекларованого нерухомого майна Віталія Малеха є лише будинок та земля. Подароване житло має площу 391 кв. м. і розташоване у Львові, по вулиці Літній.

Також Віталій Малех має право на користування державною квартирою свого родича в Києві. Щоправда, хто є цим родичем – він не вказав.

 Ксенія Григорівна Гузій – дружина екс-чиновника значиться власницею 2 квартир та 2 нежитлових приміщень в Запоріжжі.

Серед автомобілів у власності Віталія Малеха INFINITI FX37 2012 року, вартістю 885 тис. грн.А от у його дружини у власності лише ЗАЗ 1102.

Якщо говорити про власність батьків екс-чиновника – то його матір володіє будинком площею 796 кв. м. Розташований він за адресою м. Львів, вулиця Мишуги. Земля під будинком є комунальною та передана в оренду ТЗОВ "Марс", кінцевими власниками якого є подружжя Петра та Лариси Малех. Окрім цього, Лариса Євсеївна є власником квартири у Львові на вул. Похила, 2.

Окрім нерухомого майна обоє володіють двома LEXUS LX 570 та одним VOLKSWAGEN MULTIVAN.

Як ми уже зазначали, подружжя Петра та Лариси Малех займалося бізнесом, завдяки аналітичній системі YouControl ми дізнались, що вони  є  співвласниками та акціонерами ряду компаній: ТЗОВ"ПЕТРОЛЬ-2 ЛТД", ТЗОВ "МАРС", ТОВ "ЗДОРОВ’Я ЗЕМЛІ", ПHАТ "ФІРМА"ЛЬВІВ-ПЕТРОЛЬ", СП "ЛЬВІВ-ПЕТРОЛІУМ, ТЗОВ", ПАТ "ОКСІ БАНК", ТОВ ІК "СОБУНІКО ГРУП", ТЗОВ "РЕКОНСТРУКЦІЯ". Лариса Євсеївна зареєстрована як ФОП та ще є серед співзасновників ПП "ПЕЛЕВІТ", ТЗОВ "ЯНГОЛ" та ПРАТ "ТУРИСТИЧНА ФІРМА "ЛЬВІВ-СУПУТНИК".

До речі, дружина екс-чиновника з 2016 року теж займається бізнесом із надання послуг перукарнями та салонами краси.

Державне бюро розслідувань – новий правоохоронний орган, до повноважень якого будуть входити розслідування, пов’язані із ТОП–посадовцями. Така робота потребує максимально професійних та доброчесних працівників. Чи є такими працівниками колишні чиновники, яких затримували на отриманні хабаря – питання, вочевидь, риторичне.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...