Академік Андрейцев – господарник з юрфаку
Самовіддана і плідна діяльність академіка В.І.Андрейцева, декана юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, особливо при проведенні вступних компаній, у боротьбі за професійну етику журналістів, а також – за якість суддівських кадрів (на посаді члена Вищої ради юстиції), вже була предметом низки публікацій.Водночас, переконані, що поза увагою громадськості незаслужено залишаються досягнення цієї святої людини в господарській сфері. Ці досягнення справді незліченні. Достатньо лише сказати, що тільки в минулому році на господарські потреби факультету було використано більше 2100 тис. грн., у позаминулому – 1700 тис. грн.., роком раніше – 1400 тис. грн.:
(Досягнення, проблеми, перспективи розвитку юридичного факультету. 2005 р.)
І всі ці гроші – до останньої копійки – пішли на добрі справи, такі, наприклад, як встановлення нових дверних блоків в аудиторіях 263-267. Дверні блоки вражають своєю витонченістю, і водночас, простотою і величчю. А також дешевизною:
Боїмося, що академіку В.Андрейцеву довелося навіть доплачувати за двері з власної кишені, приховавши їх реальну ціну, такі вже вони гарні – явно набагато гарніше, ніж на 10000 гривень.
Наступні фото ілюструють всі переваги дверних блоків з фарбованої сосни імені академіка В.Андрейцева за 10000 гривень перед пересічними дверними блоками з червоного дерева (щоправда, меншої площі), виставлені на продаж в магазині ТОВ «ТБД «ОЛДІ» (м. Київ, пр-т Перемоги, 49/2):
Певний науковий інтерес становлять також дві килимові доріжки, придбані коштом факультету, по 51660 гривень кожна. Особливо цей інтерес загострюється на фоні цін на аналогічні товари в магазинах Києва (див., наприклад, магазин ТОВ «ТБД «ОЛДІ», м. Київ, пр-т Перемоги, 49/2):
Погодьтесь: килимова доріжка за 51660 грн. – це рівень. Кожен, хто має відношення до юридичного факультету КНУ імені Тараса Шевченка, може підтвердити, що цього рівня Декан (саме так – з великої літери!) неухильно дотримується в усьому: у портьєрах в кабінет та приймальну декана та кабінети його заступників – за 26795 грн., у стендах для розкладу – за 10533,39 грн., у ремонті гуртожитку – за 300000 грн. Особливо звертає на себе увагу остання цифра: лише геніальний розум міг скласти кошторис для ремонту таким чином, щоб на виході утворилася така красива кругла цифра. Тож В.Андрейцев – геній.
Заслуговує на повагу те, як були скорочені всі непотрібні та зайві для факультету витрати: наприклад, суттєву суму вдалося заощадити на придбанні підручників:
(Юридичний факультет: документи і факти: Книга. І, ч. ІІ)
Можна сподіватися, що в подальшому декану вдасться зовсім перекрити даний канал розбазарювання коштів факультету шляхом повної відмови придбання навчальної літератури (звісно, за винятком підручників з екологічного, земельного та аграрного права авторства самого В.Андрейцева).
Довідка «УК»: «Юридичний факультет став окрасою Червоного корпусу. І все це – результат нервової, напруженої, нелегкої роботи Володимира Івановича із будівельниками, виконробами, підрядниками, субпідрядниками зі всіма наслідками, що випливають із такого спілкування. … Копійку до копійки примножує добробут факультету декан Володимир Андрейцев подібно до свого небесного покровителя Св. Володимира, який примножував багатства України-Руси.» (Володимир Андрейцев. Педагог, вчений-юрист, поет. – К.: Видавництво «Бібліотека Українця», 2002. – С. 84.)
Володимир Абросімов, «УК»
Tweet