40 ЗАПИТАНЬ ДО МИКОЛИ МЕЛЬНИЧЕНКА

Майже два роки минуло з дня історичного виступу у парламенті та прес-конференції Олександра Мороза, який ініціював “тейпгейт” . З тих пір про “касетну” справу не чули в Україні мабуть тільки Потебенько та Обіход. За два роки українцям стало відомо чимало додаткових відомостей про свою владу, яка, як з”ясувалося, є не лише політично непослідовною. Втім, на звуковій мапі президентського кабінету ще залишається чимало білих плям.






За два роки залишилося нерозв”язаним чимало питань, з якими Україна підійшла до глибокої політико-кримінальної кризи, у якій ми перебуваємо й досі. І ці плями надають підстави для сумнівів у тому, що сторона обвинувачення прагне якнайшвидшого кінця справи. Що, вочевидь, мусить полягати у відході президента Кучми від влади та провадженні неупередженого розслідування всіх аспектів звинувачень на адресу багатьох представників нинішньої влади.

З листопада 2000 року у ЗМІ з”явилась чимала кількість матеріалів з теми “касетного скандалу”, які, між тим, не відкривають очі на події вересня 2000 року, не дають можливості оцінити ступінь достовірності як звинувачень, так і спростувальних заяв оточення президента. На жаль, дуже мала кількість інформації від головного свідка – пана Мельниченка, сприяє появі скептичних і відверто наклепницьких статей.

Тому я хочу запитати Миколу Мельниченка про деталі та подробиці його роботи в якості охоронця президента України, а також про деякі обставини того, як він “писав Кучму”, та про деякі події, які за тим послідували. Моя мета: отримання детальної та правдивої інформації з першоджерела, аби на її основі аналізувати перебіг так званої “касетної справи” об”єктивно, маючи матеріал для посилання.

Припускаю, що деякі запитання будуть сприйняті як некоректні, тому прошу, по можливості, вказати, чому відповідь на них не є можливою. Деякі запитання не мають відношення до способу запису, здійснюваного паном Мельниченком, а також намірів і дій Л. Кучми, проте відповідь на них виглядає бажаною з огляду на подальший аналіз проблеми, визначеної вище. Деякі питання не є новими, але також прошу на них відповісти, аби надалі не звертатися до інших джерел. Свої запитання подаю у вигляді відкритого листа до пана Миколи Мельниченка, чим прошу їх і вважати в дійсності.

Технічні запитання:

1). Скількома приладами здійснювався запис розмов Л.Кучми? Якими саме приладами?

2). Чи весь час диктофон Toshiba знаходився на одному місці, під диваном? Чи відбувалась щоденна виїмка його звідти? Як часто доводилося проводити заміну елементів живлення, smart-карт?

3). Чи маєте Ви технічну освіту?

4). Чи проводили Ви роботу з вдосконалення диктофону Toshiba? Яким чином використовувався інший диктофон (Olympus)?

5). Чи мали Ви комп”ютер і card-reader, для перенесення записів з диктофону?

6). Яким чином Ви прослуховували записи: безпосередньо з диктофону, на комп”ютері чи в інший спосіб?

7). Скільки всього розмов записано? Скільки саме смарт-карт? Чи є такі епізоди, які не збереглися на смарт-картах, але є на компакт-дисках, жорстких дисках, інших носіях?

8). Хто саме і з якою метою переводив файли dmr у формат wav (маються на увазі файли з Гарвардського сервера)? Чи давали Ви на це згоду?

9). Чи влаштовує Вас якість наявних записів? Чи використовували Ви чи треті особи якісь засоби для покращення якості відтворення звуку? Якщо так, то які саме засоби, які особи?

10). Чи можна вважати файли з Гарвардського сервера повністю автентичними?

11). Де зараз знаходяться прилади, якими здійснювався запис? Де знаходяться смарт-карти?

12). Які саме транскрипти з широко розповсюджених Ви вважаєте автентичними? Чи можна вважати транскрипти, розміщені на сайті “Української правди” автентичними? Якщо ні, то які саме? В яких епізодах?

13). Чи робите Ви розшифровку записів зараз? Якщо ні, то хто це робить? Якщо так, то хто ще цим займається?

14). Чи вважаєте Ви можливим “ролювання” (проговорення на диктофон, в тих же умовах, в яких Ви робили запис) розмов фігурантами справи: Кучмою, Литвиним, Волковим, Деркачем та ін. з метою штучного створення таких записів, які б їх виправдовували? Чи відомо Вам про такі наміри цих осіб? Чи бачили Ви записи, які не були зроблені Вами, але які видають за такі? Що Ви робите, аби запобігти такій можливості?

Організаційні запитання:

1). Якою була кількість особового складу президентської охорони станом на вересень 2000 р.?

2). Якою була кількість Вашого підрозділу?

3). Якими були безпосередні обов”язки Вашого підрозділу, Ваші особисто?

4). Скільки було людей вищих за посадою ніж Ви у Вашому підрозділі?

5). Скільки людей Ви мали в підпорядкуванні?

6). Скільки людей виконували ті ж функції, що й Ви?

7). Який був графік Вашої роботи: щоденний, по змінах чи якийсь інший? Хто визначав Ваш графік?

8). Чи Ви можете навести графік Вашої роботи й доступу до президентського кабінету принаймні на вересень 2000 р.? В які дні Ви не працювали?

9). Скільки людей крім Вас мали обов”язок досліджувати кабінет президента на предмет наявності прослуховуючих пристроїв? Чи Ви були за це безпосередньо відповідальні?

10). Яке устаткування мала президентська охорона для виявлення приладів, що можуть вести запис? Як часто таке устаткування використовувалось? Чи існувало устаткування, яке могло виявити встановлені Вами прилади?

11). Яким чином Вам, як співробітнику президентської охорони, вдалося виїхати з країни? Чи Ви звільнилися зі служби? Чи намагалися?

Політичні запитання:

1). Чи вважаєте Ви себе політичною фігурою?

2). В які організації Ви зверталися з приводу притягнення Л. Кучми та людей з його оточення до відповідальності?

3). Чи отримали Ви офіційні відповіді від якихось з організацій з тих, в які звертались? Якщо так, то які відповіді?

Запитання з мотивації:

1). Чи мали Ви коли-небудь до початку записування можливість чути приватні розмови президента, його оточення? Як докладно?

2). Ви зробили висновки про необхідність документування розмов Л.Кучми і його оточення самостійно? Коли саме?

3). Яким чином Ви дізнались про злочинні наміри президента Л. Кучми, про виконання його намірів?

4). Чи може бути названа дата першого факту запису розмов у кабінеті президента? Якщо ні, то з яких причин? Коли вона може бути названа, за яких умов?

5). Хто крім Вас чув записи з державною таємницею України? Чи маєте Ви намір розголошувати ці записи? Чи були такі записи розголошені проти Вашої волі? Якщо так, то ким?

Запитання загального характеру:

1). В яких саме злочинах Ви звинувачуєте Л. Кучму? Перерахуйте всі.

2). Чи використовував Л. Кучма зі злочинними намірами свій доступ до державної таємниці України? Чи маєте Ви відповідні записи? Якщо так, то чи збираєтесь їх оголошувати?

3). Чи вважаєте Ви можливим зрив продажу РЛС “Кольчуга” до Іраку, незважаючи на наміри це зробити? Чи інформували Вас офіційні представники ФБР, Мінюсту чи Держдепу США про наявність РЛС у Ірака?

4). Чи вважаєте Ви Г. Гонгадзе мертвим?

5). Чи можете Ви стверджувати, що мав місце саботаж роботи слідчої комісії ВР 3-го скликання кимсь з її членів? Якщо так, то ким саме? Теж саме питання щодо теперішнього складу комісії.

6). Чи виникали у Вас непорозуміння з кимось із членів комісії з приводу розповсюдження певних записів? Якщо так, то з ким саме? З якої причини?

7). Що Ви можете сказати про ефективність роботи в слідчій комісії Лавріновича, Жира, Головатого? Теж саме питання щодо теперішнього складу комісії.

З надією на добру волю пана Мельниченка,

Олексій, постійний читач “УК”

You may also like...