Моніторинговий візит до Житомирської колонії №8: порушення права осіб з інвалідністю та інші проблеми з медициною

У день відвідування в установі перебувало 732 особи. В СІЗО — 400 осіб, із них — 16 жінок. 171 особа відбуває довічне покарання. За даними адміністрації, чотири особи з-поміж засуджених довічно мають психічні розлади.

У Західній Європі епідемія нападів з ножем на людей

Поліція Дортмунда, міста на заході Німеччини, розслідує ножовий напад на 15-річного українського підлітка. Експерти ж говорять про справжню “епідемію” ножових атак у Західній Європі, особливо серед молоді.

Зростання рівня домашнього насильства як наслідок війни

У кримінальній площині за статтею 126-1 КК України протягом 2022 року повідомлено про підозру 1395 особам, 2023-го — 2527, за чотири місяці 2024 року — 868. Динаміка зростання особливо помітна, якщо порівняти цифри зі статистикою відносно мирного 2019 року.

Розслідування воєнних злочинів російських загарбників журналістами. Чотири історії від авторок фільмів

Правда про звірства російських військових в Україні має бути донесена світу, а винні – рано чи пізно – мають понести покарання. Саме такими мотивами керуються українські журналісти, які ще донедавна не мали досвіду розслідувань воєнних злочинів, але з повномасштабним вторгненням Росії в Україну почали збирати свідчення катувань, зґвалтувань і вбивств цивільних українців російськими загарбниками

Зрада адвокатів: хто допомагає російським окупантам формувати адвокатуру в Запорізькій області

Як російські загарбники збирали з нізвідки адвокатське об’єднання Запорізької області та хто з українських адвокатів сприяв інтеграції окупованих територій у російський правовий простір

53 справи щодо війни, за якими варто стежити цього тижня: вбивство рашистами старости Мотижина, мародерство, колаборанти

Магомедмирза Сулейманов — військовий 37-ї окремої мотострілецької бригади РФ. Слідство вважає, що він разом із сімома іншими військовими причетний до вбивства цивільних на Київщині, зокрема старости села Мотижин.

Перспективи українських в’язнів мобілізуватись є, але реально повоювати – не факт

Законопроєкт було подано до парламенту 28 березня, і вже 10 квітня його ухвалили у першому читанні. Згідно з документом, умовно-дострокове, з урахуванням того, що люди підуть захищати Україну від російських агресорів, отримують чимало категорій громадян. За деякими винятками.