Що вони собі насудили: суддя Дарницького районного суду міста Києва Басалаєва Алла Валентинівна
У 2014 році тисячі суддів, призначених у часи Януковича, опинились в юридичному колапсі – їх 5-річні повноваження закінчилися, а Верховна рада, що на той час мала розглядати їх пожиттєве призначення – боялася розглядати питання суддів, яких ставили представники колишньої влади. Втім, у деяких суддів, які були призначені колишнім президентом у 2012 році, повноваження закінчуються лише зараз.
Тепер можливість їх довічного призначення буде розглядати Вища кваліфікаційна комісія суддів під час первинного кваліфікаційного оцінювання.
Знайомтесь, суддя Дарницького районного суду міста Києва – Алла Валентинівна Басалаєва.
На своє нинішнє робоче місце вона була призначена указом Президента України Віктора Януковича 23 січня 2012 року. Цікаво, що у конкурсі кандидатів на посаду судді Алла Валентинівна отримала 88 балів. Цей результат важко назвати найкращим, адже понад 100 кандидатів у рейтингу набрали більше балів. Також відомо, що 3 лютого 2015 року проти судді Алли Басалаєвої було відкрите дисциплінарне провадження, проте, згодом закрили.
Як бачимо, термін перебування Алли Басалаєвої у Дарницькому райсуді закінчився цього року. Саме тому, зараз, пані Алла проходить первинне кваліфікаційне оцінювання, під час якого члени ВККС вирішать, чи здатна Алла Басалаєва вершити правосуддя.
Перш ніж стати суддею, Алла Валентинівна близько 7 років пропрацювала у Центральній виборчій комісії. Свою кар’єру в ЦВК вона розпочала ще у вересні 2005 року з посади головного консультанта відділу представництва в судах і контролю за застосуванням законодавства про вибори і референдуми в Україні правового управління Секретаріату Комісії. Із 2008 по 2012 рік Алла Басалаєва працювала завідувачем відділу представництва інтересів Комісії в судах юридичного управління Секретаріату ЦВК.
Та сьогодні Алла Валентинівна знову намагається повернутися до Центральної виборчої комісії. Вона кандидат на посаду члена ЦВК від партії «Відродження». За словами ЗМІ, її на цю посаду пропонував депутат Валерій Писаренко.
До речі, в Центральній виборчій комісії працює і чоловік судді – Олександр Миколайович Веселий. Як вказано у його декларації – він займає посаду завідувача відділу забезпечення розгляду звернень управління юридичного супроводження Реєстру Служби розпорядника Державного реєстру виборців.
Ми проаналізували декларації судді за 2015 та 2016 роки. За цей період пані Алла отримала лише 28 тис. грн доходу як допомогу по догляду за дитиною. Її чоловік за цей період заробив 344 тис. грн.
Та, незважаючи на такі, здавалося б, невисокі доходи, у 2014 році Олександр Миколайович стає власником будинку в Ірпені площею 232 кв. м. І хоча будинок став власністю родича судді лише 3 роки тому, його вартості він так і не пригадав. Ми дізналися, що сьогодні подібні будинки на цій вулиці коштують близько 180 тис. доларів.
Ще одну ділянку чоловік судді отримав у власність у 2016 році за 23 тис. грн. Розташована вона поблизу будинку.
Все рухоме майно також перебуває у власності Олександра Миколайовича Веселого. Він володіє Honda Civic 2008 року випуску та Hyundai Sonata 2010 року.
Також у 2016 році Олександр Миколайович задекларував 190 тис. грн заощаджень.
Та у жовтні 2017 року Олександр Миколайович продав одне зі своїх авто за 180 тис. грн. А вже через місяць придбав BMW 520 2014 року випуску.
Обійшлося це авто пану Олександру у 543 тис. грн. І тут виникає логічне запитання походження коштів на цей автомобіль, адже якщо підсумувати дохід від продажу старого авто, заробітну плату та заощадження, то виходить близько 566 тис. грн. Оскільки сама суддя не декларує заощаджень та має не особливо високу зарплату – виходить, що навіть якби подружжя цілий рік не утримувало двох дітей, будинку та не заправляло два автомобілі – у них все одно б не залишилося коштів після купівлі BMW.
Як ми згадували раніше, незабаром суддя Алла Басалаєва буде проходити первинне кваліфікаційне оцінювання, на якому вона повинна буде пояснити членам ВККС та Громадської ради доброчесності походження коштів на купівлю дорогого майна. Ми ж, в свою чергу, будемо активно слідкувати за цим процесом.
Розслідування «PROSUD»
Tweet