Біометричний контроль для РФ не стосуватиметься кримчан на адмінкордоні з півостровом
Українські мобільні пункти біометричного контролю на кордоні з Росією проходять тестування з 27 грудня, на адмінкордоні з анексованим Кримом система почне повноцінно діяти з 1 січня.
Перевірка біометричних даних не стосуватиметься громадян України, які проживають у Криму, пояснив Крим.Реалії речник Держприкордонслужби України Олег Слободян.
«По ту сторону адмінкордону перебувають наші громадяни, вони не є суб’єктами дії цього рішення. На півострові можуть перебувати іноземці, які з контрольованою частини України при наявності всіх підстав попрямували до Криму. Тому тут також встановлюватимуться пристрої для біометричного контролю, але на другій лінії контролю. На першій лінії в обов’язковому порядку перевірка біометричних даних не здійснюватиметься», – зазначив він.
Спікер Держприкордонслужби також нагадав, що паспорта російського зразка з реєстрацією в Криму не є дійсними.
«Це не документ, брати його до уваги ми не будемо. Якщо це людина, наприклад, із Москви, яка незаконно потрапила до Криму й намагатиметься потрапити на материкову Україну, то вона порушила законодавство України, так як проїхала через закриті пункти пропуску. Такому громадянину ми можемо заборонити в’їзд, він не буде пропущений через адмінкордон», – доповнив Слободян.
Указ президента України про запровадження з 1 січня 2018 року біометричного контролю для в’їзду в країну іноземців, у тому числі громадян Росії, вступив в силу 2 вересня.
У липні Міністерство закордонних справ Росії критикувало плани України запровадити особливий режим перетину українського кордону й контролю за пересуванням у країні для громадян Росії.
Міжнародні організації визнали окупацію й анексію Криму незаконними й засудили дії Росії. Країни Заходу запровадили низку економічних санкцій. Росія заперечує окупацію півострова й називає це «відновленням історичної справедливості». Верховна Рада України офіційно оголосила датою початку тимчасової окупації Криму й Севастополя Росією 20 лютого 2014 року.
Tweet