Український “Заслон” для турецьких танків: “Спецтехноекспорт” та Aselsan готуються до випробувань
ДГЗП “Спецтехноекспорт”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”, спільно з компанією Aselsan готується до проведення випробувань першої партії систем активного захисту “Заслон-Л”, що наразі постачається до Туреччини. У разі успішного проведення усіх тестувань, компанії розпочнуть переговори про налагодження серійного виробництва українських систем на території замовника. Про це у своєму новому номері пише турецьке видання MSI Turkish Defense Review.
Окрім цього, у процесі завершення випробувань у Туреччині знаходиться перша партія комплексів тандемного динамічного захисту “Дуплет”. Проект реалізується компаніями “Спецтехноекспорт” та “Roketsan”. Сторони зацікавлені у налагодженні серійного виробництва цих комплексів на території Туреччини.
Обидві системи планується використовувати на основних бойових танках M60, що стоять на озброєнні Збройних сил Туреччини. Модульна структура цих комплексів дозволяє адаптувати їх і до інших типів військової бронетехніки.
“Ми знаємо, що Туреччина має власні розробки у цій сфері, однак наші рішення – це готові до використання продукти, які можуть бути швидко інтегровані в турецькі танки. Тим паче, Туреччина вже має необхідну інфраструктуру, що дозволяє без значних витрат запустити серійне виготовлення наших високоефективних та випробуваних боєм систем”, – зазначив директор ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт” Владислав Бельбас.
Основними сферами розвитку ВТС між Україною та Туреччиною залишаються авіабудування, безпілотні системи озброєння, розробка нових зразків двигунів для бронетехніки, системи військового радіозв’язку.
Нагадаємо, серед останніх успішно реалізованих проектів ДП ДГЗП “Спецтехноекспорт” є інтеграція протитанкового ракетного комплексу “Скіф” виробництва КБ “Луч” в бойовий модуль компанії Aselsan.
Довідково:
Комплекс активного захисту (КАЗ) «Заслон» призначений для захисту окремих рухомих і стаціонарних об’єктів від всіх типів ручних протитанкових гранатометів, протитанкових керованих і некерованих ракет, артилерійських кумулятивних і бронебійних снарядів зі швидкостями підльоту до цілі 70-1200 м / с.
КАЗ «Заслон» має систему виявлення з мінімально необхідним радіусом дії, добре завадозахищений, малопомітний і високоефективний на полі бою. КАЗ «Заслон» має автономну модульну структуру і без істотних внесень в конструкцію може бути встановлений на будь-які танки, легкі і важкі броньовані машини і стаціонарні об’єкти. Установка КАЗ «Заслон» на бронетехніку не збільшує габаритів носія. Загальна вага системи залежить від необхідного рівня захисту, тобто від кількості встановлюваних на об’єкт модулів (зазвичай від 3 до 6) при вазі одного модуля від 50 до 130 кг.
Комплекс активного захисту «Заслон» при установці на танк складається з пульта управління в башті, а також модулів захисту, в кожному з яких знаходиться по два боєприпаси з уражаючими елементами. На танку розміщується кілька таких модулів, при цьому чотири з них розміщуються на надгусеничних нішах танка, що забезпечує прихованість такої установки. У самому боєприпасі, окрім уражаючих елементів, також знаходиться радар виявлення цілі, що працює в міліметровому діапазоні. А в самому броньованому корпусі модуля, що забезпечує захист блоку КАЗ від куль стрілецької зброї і осколків, знаходиться і висувний пристрій. Його електродвигуни висувають боєприпаси з похідного в бойове положення після приведення системи в робочий режим екіпажем танка. Після включення комплексу радар виявлення цілі кожного боєприпасу безперервно випромінює сигнал на дистанцію приблизно 2-2.5 м. Радарний датчик пропонує охоплення в 150-180 градусів по азимуту і с – 6 до +20 градусів по висоті, і в разі появи в цій області атакуючого об’єкта здійснюється підрив захисного боєприпасу, який створює кругове уражувальне поле високошвидкісних осколків. Після підриву одного боєприпасу з модуля в бойове положення висувається другий.
Модулі КАЗ «Заслон» мають боєприпаси захисту, які не потребують вистрілювання назустріч цілі. Це забезпечує «Заслону» виграш у часі реакції на загрозу і можливість перехоплення високошвидкісних цілей. Так, швидкодія «Заслону» порівняно з «Ареною» становить 0.001-0.005 проти 0.07 секунди. Під впливом вибухової хвилі і високошвидкісних осколків боєприпасів захисту «Заслону» кумулятивні снаряди противника детонують або змінюють траєкторію. А атакуючі боєприпаси з цільним металевим корпусом в осколковій хмарі КАЗ «Заслон» змінюють свою траєкторію і або проходять поза зоною захищуваного об’єкта, або зустрічаються з основним бронюванням під кутом, що зводить нанівець здатність уражуючого елемента заподіяти шкоду танку. КАЗ «Заслон» забезпечує захист об’єкта від атакуючих зверху протитанкових засобів ураження.
Важливою особливістю захисту «Заслону» є можливість його комплексування з динамічним захистом. Система «Заслону» також може бути використана і для захисту легких броньованих машин. Більш того, вже перевірено ефективність їх захисту від простих бронебійних і бронебійних підкаліберних снарядів малокаліберних гармат. Полегшений активний захист «Заслону-Л» представляє собою знімні модулі разового використання. Два модуля розміщуватиметься на верхній лобовій частині БМП-3 і два – по бортах у вбудованому варіанті. Полегшений «Заслон» ефективний проти гранат РПГ-7 і РПГ-9 і протитанкової керованої ракети (ПТКР).
Tweet