Допис зі зверненням до Зеленського конгресвумен розмістила на сайті Білого дому, #Букви публікують повний переклад.
Я знаю, що президент Зеленський веде небезпечну війну з підступним ворогом. Він витрачає багато часу на створення міжнародної підтримки, щоб захистити свою країну, але у нього є постійна внутрішня проблема, яку він повинен вирішити – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Протягом останніх трьох місяців я провела багато часу в Україні – зустрічалася з громадськими та урядовими лідерами, бійцями та цивільними особами. Я вважаю, що Україна має потенціал стати рушійною силою демократії, інкубатором молодих талантів і справжнім союзником Сполучених Штатів у регіоні, де таке партнерство вкрай необхідне. І як людина, яка виросла в Україні за комуністичної диктатури, інтереси всіх волелюбних людей завжди будуть у моєму серці та діях.
Завдяки потужній підтримці, яку я отримую від американців, українців і багатьох людей у всьому світі, я розумію, чому мої коментарі вразили Міністерство закордонних справ України.
Я закликаю Міністерство розглянути мою заяву з тією серйозністю, якої вимагають ці запитання щодо Єрмака, замість того, щоб розпочинати нападки ad hominem [перехід на особистості – прим.ред.], як це було досі. Українцям і американцям буде краще, якщо наші уряди відповідатимуть з належною обачністю, а не оборонними банальностями.
Я перерахую кілька серйозних звинувачень на адресу пана Єрмака і дозволю йому самому їх розкрити:
1. Витік інформації в Білорусь і зрештою в Росію про операцію України із захоплення “Групи Вагнера”, що призвело до її провалу;
2. Погане керівництво невдалими мирними переговорами з Росією перед війною;
3. Запевнення українського керівництва, що цього лютого нападу з боку Росії не відбудеться, всупереч західній розвідці, щоб перешкодити Україні належним чином підготуватися до війни;
4. Диверсія Херсона та здача його росіянам для організації трагедії батальйону “Азов”;
5. Затягування термінових закупівель військової техніки через Міністерство оборони України та висування необґрунтованих або навіть незаконних умов;
6. Цілеспрямоване затягування через Олега Татарова призначення незалежного очільника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.
- Напередодні Вікторія Спартц – перша українка в Палаті представників Конгресу США – повідомила, що подала президенту США Джо Байдену листа щодо можливих зв’язків очільника ОП Андрія Єрмака із Кремлем.
- Нагадаємо, що в українському МЗС прокоментували вимогу членкині Конгресу США Вікторії Спартц, а саме перевірити можливий зв’язок голови Офісу президента України Андрія Єрмака з Росією.
- Керівниця “Голосу Америки” у Східній Європі Мирослава Гонгадзе та голова Центру протидії корупції Віталій Шабунін прокоментували реакцію МЗС на припущення, що керівник Офісу президента (ОП) Андрій Єрмак пов’язаний з Росією. Гонгадзе вважає, що такими заявами українських дипломатів “підливається масло в вогонь”. Водночас Шабунін наголосив, “є факти, які толерує українська влада, тримаючи на посаді цю людину”.
- #Букви розповіли деталі скандалу тривалістю понад півтора місяця, у який виявились втягнутими громадська організація Центр протидії корупції, активіст та учасник російсько-української війни Сергій Стерненко та заступник голови Офісу президента Олег Татаров.
- Адже вже півтора року триває процес затвердження голови Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Переможець конкурсу Олександр Клименко, якого ніяк не призначать на посаду, розслідував справу заступника Єрмака Олега Татарова.
- 5-6 квітня Центр протидії корупції опублікував дописи, у яких згадувався заступник голови Офісу Президента Олег Татаров. За словами ЦПК, останній нібито був причетний до втечі Віктора Медведчука напередодні повномасштабного російського вторгнення (згодом того затримала СБУ), а також ексзаступника керівника Адміністрації президента часів Віктора Януковича Андрія Портнова та його сина, місцеперебування яких на цей час невідоме.