Управління протидії кіберзлочинам у місті Києві нагадує користувачам мережі Інтернет про важливість унікальних паролів

Чому це так важливо? Все дуже просто. Різні паролі захищають облікові записи від “доміно ефекту”, якщо один пароль зламано, інші ваші акаунти залишаються в безпеці. І навпаки, якщо ви використовуєте однакові паролі, злам одного акаунту дає можливість зловмисникам легко потрапити в інші акаунти з таким паролем. Це те саме, що мати один ключ до будинку, автомобіля, сейфа. Не робіть так, кожен ваш акаунт заслуговує унікального пароля!

Щоб убезпечити свої особисті дані та кошти на рахунках, дотримуйтеся таких правил:

  • створюйте унікальний пароль для кожного інтернет-банкінгу, електронної пошти, соціальних мереж тощо;
  • створюйте паролі, які істотно відрізняються від попередніх, що використовувалися на цьому ж сервісі чи пристрої;
  • регулярно змінюйте паролі (кожні 3-6 місяців або тоді, коли система попросить вас це зробити). Для дуже важливих облікових записів їх рекомендується змінювати частіше;
  • уникайте типових комбінацій паролів, наприклад: Qwerty12, Password123456, Admin1234 тощо;
  • не використовуйте особисті дані та послідовне / зворотне написання символів або цифр для створення паролів;
  • створюйте складні паролі, які можуть містити не менше 12 символів, великі та малі літери, цифри та спеціальні знаки / символи.

Бережіть себе та свої гроші!

Більше про надійні паролі та захист акаунтів читайте на сайті (https://promo.bank.gov.ua/payment-security/) НБУ та Держспецзв’язку #КібербезпекаФінансів, а також у Телеграм-каналі Брама, де також можна знайти корисну інформацію щодо убезпечення себе у мережі Інтернет.

***

Начальником відділу управління протидії кіберзлочинам в місті Києві – майором поліції Олегом Дубіною, було проведено ряд лекцій та залучено здобувачів освіти з різних шкіл, а також вищих навальних закладів до соціального проєкту «БРАМА» – це проєкт, що був створений за участі кіберполіції України та волонтерських організацій для протидії дезінформації та блокування протиправного контенту.

Олег Миколайович також зазначив, що метою нашої команди є очищення інформаційного простору від російської пропаганди та сервісів поширення дезінформації, а також знищення осередків незаконного поширення забороненого контенту.

Наші цілі:

  • Знищення російських осередків в Інтернеті
  • Зменшення рівня булінгу та цькування в мережі
  • Протидія наркотикам та шахрайству
  • Навчання та тренінги з кібергігієни
  • Просвіта населення щодо інформаційної гігієни
  • Залучення та мотивація громадян до активної громадянської позиції

Кредо нашої команди – вирішувати проблему КІЛЬКІСНО та ЯКІСНО.

Наша місія полягає у тому, щоб КІЛЬКІСНО зменшити присутність росіян, що поширюють пропагандистські матеріали, у медіапросторі та ЯКІСНО навчати виявляти й утилізувати ворожий контент.

Важливо зауважити, що ми не займаємося ДДОС атаками або іншими діями, які потребують спеціальних знань та навичок. Вектор нашої освітньої програми перш за все спрямований на задоволення потреб учасників програми та утримання їхнього інтересу до ініціативи проєкту «БРАМА».

Для того, щоб бути частиною проєкту, користувачам достатньо мати мобільний телефон або компʼютер та трохи часу, який користувач
готовий приділити для важливої справи.

Задача учасників – надсилати скарги на надані нами пости, сервіси, посилання тощо. Більше скарг – більша вірогідність блокування контенту.

Беручи участь у проєкті «БРАМА», користувач отримує можливість повідомити про джерело неприйнятного контенту і сприяти подальшому
блокуванню такого ресурсу. Ви також можете скаржитися на інші джерела, посилання на які можна знайти у нашому телеграм-каналі. Завдяки цьому ви матимете можливість отримати слушні поради щодо медіа та кіберграмотності та будете поінформованим про небезпечні схеми шахрайств, що ширяться мережею.

Окрім цього ми пропонуємо розважальний контент, який допоможе вам відволіктися від виконання завдань і порадіти разом із нами успіхам українських військових та недолугим вчинкам нашого спільного ворога.

У рамках проєкту вже активно функціонують Телеграм бот, що накопичує посилання на джерела для блокування, телеграм канал з публікаціями цих посилань, Вайбер спільнота та сторінки у соціальних мережах Фейсбук та Інстаграм.

Роботи ще дуже багато, тому нам необхідна ваша допомога.

Запрошуємо долучитись до соціального проєкту “БРАМА”

НЕ МОЖЕШ ЗАДОНАТИТИ ГРИВНЕЮ? ЗАДОНАТЬ СВІЙ ЧАС

Кіберполіція України

You may also like...