Хто лежав у ліжку з 6 млн. доларів ухилянтської готівки
Керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи та її сина звинуватили у незаконному збагаченні, повідомили в Державному бюро розслідувань. У їхній квартирі знаходили гроші “практично в кожному куточку”, тільки готівкою – майже 6 мільйонів доларів у різних валютах.
Це найбільша сума, знайдена ДБР у чиновників МСЕК, сказала в коментарі ВВС Україна радниця зі стратегічних комунікацій бюро Тетяна Сапьян.
Розслідуючи незаконне оформлення інвалідності чоловікам, які намагаються уникнути служби в армії, працівники ДБР провели кілька обшуків у службових кабінетах та за місцем проживання посадовців.
У робочому кабінеті голови Хмельницького МСЕК виявили 100 тисяч доларів, а ще низку підроблених медичних документів, списки чоловіків із прізвищами та фіктивними діагнозами.
Вдома у сім’ї знайшли майже 5 мільйонів 244 тисяч доларів, 300 тисяч євро, понад 5 мільйонів гривень, а ще брендові прикраси та коштовності.
Під час слідчих дій, повідомляють у ДБР, посадовиця намагалася позбутися частини грошей, викинувши сумки з пів мільйоном доларів через вікно.
Правоохоронці не повідомляють імена затриманих, але з відкритих джерел відомо, що КЗОЗ “Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи” очолює Тетяна Крупа, депутатка Хмельницької обласної ради. Її син очолює Головне управління Пенсійного фонду у Хмельницькій області.
Комісія при МСЕК визначає групу інвалідності громадянам – чому вона настала і коли. Під час повномасштабної війни і великої кількості поранень як у цивільних, так і військових, такий сервіс особливо затребуваний.
“Мені часто пишуть люди з інвалідністю і кажуть, що МСЕК не дає їм інвалідність. Або змушують туди ходити нескінченно”, – прокоментував у своїх соцмережах новину про обшуки у голови Хмельницької МСЕК народний депутат Олексій Гончаренко.
“Вирішив прилягти під час обшуку”
“Правоохоронці знаходили гроші в квартирі практично в кожному куточку – у шафах, шухлядах, нішах. Також вилучено документи, які підтверджують незаконну діяльність посадовців та відмивання ними грошей через різні бізнес-проєкти”, – кажуть у ДБР.
На відео і фото ДБР видно, як на ліжко, куди правоохоронці склали знайдену готівку, приліг чоловік. Були припущення, що під час візиту правоохоронців йому стало погано.
Джерело ВВС Україна в ДБР каже, що це чоловік голови МСЕК, погано йому не ставало – “він сам так вирішив лягти під час обшуку”.
Також правоохоронці виявили, що родині належать великі статки. Серед іншого, вони володіють 30-ма об’єктами нерухомості в Хмельницькому, Львові та Києві. А також мають елітні автівки, корпоративні права на 48 мільйонів гривень, готельно-ресторанний комплекс на майже 3 тисяч квадратних метрів в одному з парків Хмельницького.
У них є нерухомість за кордоном – в Австрії, Іспанії та Туреччині, а на валютних закордонних рахунках родина накопичила майже 2,3 млн доларів.
Всі ці статки, кажуть у ДБР, керівники не внесли до своїх щорічних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави.
Зараз розслідування цієї справи триває. У ДБР кажуть, що встановлюють особи інших посадовців та членів родини, які могли бути причетні.
Наразі чиновники не під вартою. Їм готують повідомлення про підозру за шахрайство, вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, легалізацію майна, одержаного злочинним шляхом, за попередньою змовою групою осіб у великих розмірах, декларування недостовірної інформації та незаконного збагачення.
“А вже після (оголошення підозри) буде обрання запобіжного заходу, скоріш за все сторона обвинувачення буде просити тримання під вартою”, – сказала у коментарі ВВС Україна комунікаційниця ДБР Ольга Чиканова.
Посадовцям загрожує до 12 років в’язниці та конфіскація усього майна.
Викрита на корупції керівниця Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи (МСЕК), якою, за наявними даними, є член депутатської фракції “Слуга Народу” Хмельницької облради, а також головна лікарка КЗОЗ “Хмельницький обласний центр медико-соціальної експертизи” Тетяна Крупа
Арешт голови МСЕК у Харкові
У один день із викриттям голови Хмельницької МСЕК прокуратура і СБУ також заявили, що викрили голову однієї з МСЕК Харкова та його спільників.
“Голова однієї з міжрайонних медико-соціальних експертних комісій Харкова разом зі своїми 12 спільниками організували схему ухилення від мобілізації”, – повідомляє Харківська обласна прокуратура.
“Серед “помічників” організатора – його підлеглі, очільники різних медустанов Харкова та області та інші цивільні посередники. Крім того, один з фігурантів обіймає посаду директора центру первинної медико-санітарної допомоги та є депутатом міської ради на Харківщині”.
Фігуранти за гроші видавали військовозобов’язаним фейкові довідки про інвалідність, щоб уникнути призову, кажуть правоохоронці.
Спочатку чоловікам виготовляли фальшиві документи про нібито наявність хвороби, яка є підставою для оформлення інвалідності – “фальсифікували всю медичну документацію з історії “хвороби” свого клієнта, у тому числі щодо його перебування на стаціонарному лікуванні”.
А потім організатор цієї схеми “забезпечував підготовку фіктивного рішення медико-соціальної експертної комісії про призначення групи інвалідності”. Коштували ці послуги від 2 до 5 тисяч доларів США, сума залежала від терміновості “замовлення”.
За даними слідства, “клієнти” навіть не приходили в медичну установу, всі необхідні документи про “інвалідність” вони отримали поштою або через посередників. Довідки дозволяли їм списатися з військового обліку і виїхати за кордон.
За попередніми оцінками правоохоронців, послугами скористалися понад 400 чоловіків із різних областей України.
Правоохоронці провели 89 обшуків за місцями роботи і проживання учасників злочинної групи та в їхніх автомобілях.
Під час обшуків вилучили “велику кількість справ призовників, чорнові записи, мобільні телефони, комп’ютерну техніку з доказами незаконної діяльності, понад пів мільйона доларів США, майже 80 тисяч євро, більше мільйона гривень та навіть російські рублі, які, ймовірно, одержані злочинним шляхом”.
Організатора злочинної групи та 12 його спільників тримають під вартою. Їм оголосили про підозру за двома статтями: перешкоджання законній діяльності ЗСУ, вчинене за попередньою змовою групою осіб, та за підроблення документів.
Затриманим загрожує до 8 років позбавлення волі.
Джерело: ВВС