Пішки, малими групами: як морпіхи 36-ої бригади змогли вийти з оточеного Маріуполя

Морпіхи пересувалися здебільшого вночі, вдень відпочивали. На собі, у 25-30-кілограмових наплічниках, несли тільки необхідні речі та боєкомплекти. Без бою, у випадку нападу, в полон вирішили не здаватися.

Отборные военные преступники: за что Путин присваевает своим подразделениям убийц и насильников звание “гвардейские”

Сначала полномасштабной войны  Путин присвоил почетное наименование «гвардейский» 11 полкам и бригадам, которые участвуют во вторжении в Украину. Эти формирования обвиняют в убийствах и изнасилованиях мирных жителей, бомбежках гражданской инфраструктуры.

Скандальний звіт Amnesty International з правової та моральної точки зору

Не вщухає критика на адресу Amnesty International за її доповідь про порушення гуманітарного права, опубліковану 4 серпня, в якій ця правозахисна організація звинуватила українські сили в тому, що вони піддають ризику життя цивільних осіб захищаючи країну від російсько-фашистської навали.

Розпад путінської Росії: можливі сценарії та наслідки

Останні місяці на Заході, зокрема в наукових та журналістських колах, точиться широка дискусія щодо перспектив розпаду Російської Федерації. Переважна більшість учасників сходяться на думці, що це — один із найімовірніших результатів російсько-української війни, одного з епізодів у тривалому процесі деколонізації пострадянського простору. 

Подлая и трусливая казнь военнопленных в Еленовке – все в русле бесчеловечной русской традиции

Последняя информация от американского ISW – Института изучения войны: 53 украинских военнопленных погибли, ответственность за это 100% лежит на россии, скорее всего, это был подрыв изнутри.

Як працюють схеми незаконного перетину кордону для уклоністів

Дискусія щодо виїзду чоловіків за кордон триває від самого початку великого вторгнення Росії. Вона періодично стихає, а потім активізується знов. Прихильники «лібералізації» направили президенту вже три петиції, а на охочих оминути заборони заробляє тіньовий «бізнес».

Путинская уголовная армия: в 17 колониях России завербовали больше тысячи зэков на войну против Украины

По данным правозащитников, уже 12 осужденных попали в госпиталь в Луганске с боевыми ранениями. Все они проходят лечение под позывными. Еще как минимум пятеро, по информации «Руси сидящей», погибли.

САУ Panzerhaubitze 2000 в ВСУ: «Пушка сама считает, сама наводится, сама стреляет»

Украинские военные продолжают получать иностранное вооружение для борьбы с российским вторжением. Среди того, что недавно было отправлено союзниками, – немецкие бронированные самоходные артиллерийские установки Panzerhaubitze 2000, разработанные компанией Krauss-Maffei Wegmann.