СМЕРТЬ ГРАЖДАНИНА
11 февраля погиб Анатолий Ермак. Народный депутат 2 и 3 созывов, член Центральной Рады УРП «Собор», один из основателей «Антимафии», наряду со своим товарищем и коллегой Григорием Омельченко – рекордсмен по числу оглашенных злодеяний власти. Анатолий Ермак был настоящим Гражданином Украины.
Трагедия произошла на трассе Запорожье-Мариуполь. По данным милиции, ВАЗ-2107, в котором ехал Анатолий Ермак, вынесло на встречную полосу и машина попала под груженный металлом МАЗ. По предварительным данным это была ошибка водителя «Жигулей». За рулем находился брат Анатолия Васильевича – Николай. Оба они погибли. Сзади сидел сын Анатолия Ермака. Парень чудом выжил, он в тяжелом состоянии находится в больнице. Все трое возвращались в Херсон из родного села Анатолия Ермака Кински Раздоры с похорон его матери.
Анатолий Ермак – 1955 года рождения. С 1979 года служил в органах КГБ, затем – СБУ. Участник ликвидации последствий аварии на ЧАЭС.
Пам”яті пoбратима
Анатолій Єрмак був сином українського Степу. Того Степу, який народив козацьку звитягу Івана Сірка й народну вольницю Нестора Махна. Назва села Пологівського району на Запоріжжі, де Анатолій Єрмак народився 47 з половиною років тому, віддзвонює чвалом підків – Кінські Роздори. Тому й життям він не пересувався розважливо, а мчав учвал, спішачи зробити людям якомога більше Добра.
Але, щоб утвердити Добро, треба побороти Зло. Цим, мабуть, керувався інженер-металург Анатолій Єрмак, одягнувши колись погони офіцера держбезпеки. І, хоча почав він службу ще в радянські часи, жоден із колишніх дисидентів не мав йому чим дорікнути. Бо й тоді офіцер Анатолій Єрмак служив не тоталітарній системі, а українському народові, – борючись із кримінальними злочинцями, ліквідовуючи наслідки Чорнобильської біди у найважчі, перші після катастрофи місяці. Служив він народові й уже в незалежній Україні, працюючи у відділі боротьби з корупцією і організованою злочинністю Головного управління військової контррозвідки СБУ.
Анатолій Єрмак приходить 1994 року до Верховної Ради – щоб упродовж восьми років не тільки вірно служити своїм землякам, виборцям землі Запоріжжя, але й безстрашно боротися зі Злом, яке розрослося до масштабів усієї держави. Саме з іменами Анатолія Єрмака та Григорія Омельченка асоціюється діяльність депутатського об”єднання “Антимафія”, на рахунку якого – десятки й сотні умотивованих кримінальних подань проти найвищих посадовців. Саме Анатолій Єрмак та Григорій Омельченко внесли на розгляд Верховної Ради ІІІ скликання проект постанови про початок процедури імпічменту щодо Президента України Л.Кучми.
Анатолій Єрмак до останніх днів був у вирі громадського життя. Він не лише далі розслідував гучні корупційні справи, не лише активно працював над розбудовою Української республіканської партії “Собор” як член її Центральної Ради, але й багато часу приділяв розвиткові кобзарства і відродженню старовинних українських єдиноборств. Він мріяв про час, коли українські бойові мистецтва по праву посядуть місце серед олімпійських видів спорту.
Життя Анатолія Єрмака урвалося на льоту, – так само, як раніше урвалося життя В”ячеслава Чорновола й Олександра Ємця. Вже вкотре Доля з незбагненною невблаганністю забирає від нас найкращих. Від нас пішов побратим, товариш, справжній український офіцер. Пішов, лишивши біль непоправної втрати, – й безліч добрих справ, які він устиг зробити протягом свого короткого, непростого, але дуже яскравого життя. Пам”ять про Анатолія Єрмака вічно житиме в серцях синів і дочок України, – України, якій він служив, якій він віддав себе всього доостанку.
Центральний Провід УРП “Собор”
Рада Старійшин УРП “Собор”
Депутатська група УРП “Собор” у Верховній Раді України