Як виглядає закинута (та викуплена айтішниками) колонія № 48 у Львові
Published
Дослідники Львова з Urban Explorers Lviv походили територією виправної колонії №48 що на перехресті Стрийська –Наукова. Їм хотілося потрапити в цю колишню закриту державну установу що була не підконтрольна ані мерії, ані громаді міста. Хотілося пофотографувати Львів з такого ракурсу, з якого раніше добровільно ніхто не погодився би. Дізнатися як тут жили люди останні 70 років. І їм це все вдалося!Після бунту у 2018 році її закрили. А нещодавно територію зони викупила ІТ компанія SoftServe. Там, де раніше була тюрма, тепер сидітимуть ІТ-працівники.
Вїзні ворота
Магічним чином попадаємо за них і опиняємося на іншому кінці зони
Територія колонії величезна. І тут є де погуляти
Один з гуртожитків де колись жили ув’язнені
Ізолятор. Небо в клітинку
Параша
Типовий інтер’єр кімнати в гуртожитку
“Напиши мне писмецо…”
Медичний корпус
Якщо ІТ працівник попросив кімнату з вікном
Спочатку ми були подумали що це теплиці для коноплі
Але ні. Таки малина, причому гігантських розмірів!
Вхід в підвал виглядає доволі моторошно. Тут триматимуть розробників які не вкладаються в графік
Насправді в підвалі просто санвузли. Стіни викладені битою плиткою. На цілу, напевно, грошей не було.
Добре було б якби під час реконструкції зберегли частину дерев та зелених насаджень зони
Великий Open Space для майбутніх офісів
Більшість станків з цехів вивезли. Що залишилося то валяється і гниє під відкритим небом
Такого добра тут теж вистачало
А є тут дуже і дуже багато всього. Мешканці міста зазвичай бачать лише стіни з колючим дротом та блок пости на кутах. Це зовнішній периметр охорони. А от як жили люди за цією огорожею їм не видно …
Вид на зону з будинку на вул.Стрийській
“И залатиє купала!”
Вид на будку охорони між периметрами
Виглядає вбитим. Але вночі ще світиться
Пульт на вїзних воротах
КПП для вантажівок. І яма щоб знизу перевірити
Йдемо всередину зони. Вид на в’їзні ворота
Залишки радянського гасла на одному з цехів
Вид в сторону пішого КПП на волю
Заходимо глянути в гуртожиток як там всередині
Колись тут був склопакет. Його вирвали та продали
Ще один гуртожиток
Вид з даху
Вид з-за паркана на вулицю Стрийську
Більшість виробничих приміщень зараз в такому от стані
Ще одне гасло про тридцять штук заточок за зміну 🙂
І душова… Тааак, троха я їх перехвалив. Душова жахлива 🙁
Якщо тюрма працювала до 2018 року то значить цим користовулися люди. Воно не могло так швидко все згнити
Коридор гуртожитку
На території є кілька три.. і один п’ятиповерховий гуртожиток. Тут власне і мешкали ув’язнені. А зараз ними гуляє вітер та гніздяться голуби. Ходиш цими будинками наче по Чорнобильській зоні відчуження. Бачиш пусті кімнати на коридори, повсюди валяються матраци, тумбочки та особисті речі ув’язнених. Як і в Чорнобилі, відсутній зрізаний метал сходів та інших конструкцій які можна продати. Як і в Чорнобилі, розкидано багато медичного приладдя. Зрештою, що то що то в народі просто кличуть “Зоною”.
При вході в перше відділення висить такий от плакат. З прізвищами та термінами
Дивними видаються розбиті склоблоки та склопакети у вікнах гуртожитків. Стороннім потрапити на територію колонії дуже важко. А охорона навряд чи буде так розважатися… То ж, припускаю, що все це наслідки масштабного бунту після якого колонію і покинули.
Вид в сторону вулиці Стрийської. Праворуч ізолятор. Далі за ним за скляною оранжереєю клуб
Кидається в очі засилля християнської літератури. Вона тут повсюди. На кожному поверсі образи та розп’яття, на підлозі валяються стоси Євангелій а Біблії лежать навіть в туалеті. Окрім релігії, ув’язнені ще цікавилися машинами та голими жінками. Цих три теми: «Релігія, еротика та машини» домінують в оздобленні інтер’єру кімнат.
Золоте дерево
Що нас ще вразило? Ножі на кухні прив’язані до столів, колючий дріт є навіть на внутрішніх балконах гуртожитків, бачили ми ізолятор та небо в клітинку. З позитивного: тут була доволі розвинута внутрішня лікарня з рентен-кабінетом та клуб. Він великий, оснащений апаратурою та з український прапором над сценою. Декомунізацію тюрма пройшла на відмінно. Жодних залишків совка ми не помітили.
Кухонна заточка
48 колонія суворого режиму для осіб які потребували лікування від алкогольної залежності, ліміт наповнення 1200 чоловік. Виробництво спеціалізувалося на сільськогосподарських машинах, співпрацювали з заводом “Львів сільмаш”. Вироблялися котли для запарювання кормів, бочки для органічних добрив ЗЖВ-1, шили взуття, виготовляли шлангові з’єднання та інший дріб’язок. В колонії функціонувало ПТУ та середня школа, для тих хто не мав середньої освіти навчання було обов’язковим, документи про освіту видавали загально державного зразка. Особи які утримувалися це ті хто раніше вже відбували покарання у вигляді позбавлення волі, кому судом було визначено примусове лікування від алкогольної залежності та наркоманії.
А ще була місцева легенда, що на місці цієї колонії колись був цвинтар і під час будівництва дуже багато людських решток екскаватором грузили на самоскиди та вивозили на звалища. Ну це щоб зовсім нагнати жаху, а може і правда. На той час, то була звичайна практика. За Польщі на цьому місці ніби то розташовувалися казарми військової частини. Цікаво перевірити, маєте доступ до відповідних архівних документів?