З моря прикордонники дістали понад 8 тисяч метрів сіток турецьких браконьєрів

Нещодавно у виключній (морській) економічній зоні України під час повітряного моніторингу ділянки прикордонним літаком «Diamond» було виявлено турецьку шхуну, з якої встановлювали сітки для вилову риби. Інформацію було терміново передано на корабель Морської охорони «Миколаїв», екіпаж якої невдовзі шхуну затримав та відконвоював до порту Одеси. На її борту було виявлено близько 10 тисяч метрів камбальних сіток та 2,5 тонни сухого льоду.

Крім того під час огляду шхуни співробітники Держприкордонслужби виявили у ноутбуці капітана певні відмітки, які вочевидь були координатами виставлених у морі сіток. Отже, аби не допустити масової загибелі живих водних ресурсів, охоронці кордону прийняли рішення про перевірку даного напрямку.

Тактична група, до складу якої увійшли екіпажі корабля морської охорони «Павло Державін» і корабля морської охорони спеціального призначення «Аметист» та представники рибоохорони, висунулася для пошуку ймовірного місця знаходження браконьєрських знарядь лову в районі затримання шхуни.

Варто зауважити, що «Аметист» колись теж був турецькою шхуною, екіпаж якої намагався браконьєрити в українській морський зоні. Тоді, 1999 року, ця шхуна була затримана моряками-прикордонниками на гарячому і, після судового рішення, перейшла в користування прикордонників. Отже, враховуючи колишнє призначення «Аметиста», корабель має всі технічні можливості для тралення та підйому сіток.
Виявити виставлені сітки за координатами вдалося відразу. Навіть не зважаючи на погані погодні умови, прикордонники майже добу вибирали сітки, маркування на яких було відсутнє. Загалом було піднято більше 8 тисяч метрів камбальних сіток. З сіток прикордонники визволили 3 камбали-калкан і 4 скати, яких відразу повернули до рідної стихії. Проте в сітках також знаходилися 4 камбали та 2 дельфіни, які, на жаль, були вже мертвими.

До речі, подібне затримання двох турецьких шхун відбулося у 2010 році. У піднятих сітках прикордонники виявили величезну кількість риби та дельфінів. Того разу вдалося врятували 12 чорноморських акул, 8 дельфінів та близько 200 камбал і скатів, але понад 30 дельфінів, на жаль, загинули. // ДПСУ

You may also like...