₴36 млн. – повторний рейдерський напад на активи сільськогосподарського підприємства
За процесуального керівництва Харківської обласної прокуратури здійснюється досудове розслідування за фактом шахрайства, вчиненого в особливо великих розмірах (ч. 4 ст. 190 КК України).
Досудовим розслідуванням встановлено, що 4 серпня 2021 року співвласниця та генеральна директорка одного з харківських приватних сільськогосподарських підприємств отримала смс-повідомлення, що з її особистого рахунку в банку знято гроші у сумі понад 36 млн грн. Враховуючи, що директорка підприємства не вчиняла жодних дій по руху коштів, жінка звернулась до відділення банку, де їй повідомили, що гроші списані в рамках виконавчого провадження.
Банк повідомив, що гроші з рахунки жінки списані на підставі постанови, яку на адресу фінансової установи надіслав приватний виконавець.
З наданих банком документів встановлено, що незнайомий директорці підприємства чоловік надав приватному виконавцю підроблений виконавчий напис. Вказаний документ засвідчений одним з київських нотаріусів, який в цей час був оголошений у розшук. Відповідно до виконавчого напису у 2019 році жінка нібито уклала договір позики на 36 млн грн з цим чоловіком, проте на момент «заключення» договору потерпіла перебувала у Німеччині.
На підставі підробленого договору позики, приватний виконавець відкрив виконавче провадження та надав до банку документи для списання коштів з рахунку юридичної особи.
За даними слідства, чоловік отримав на власний рахунок 33 млн грн, а інша частина грошей була переведена на рахунок приватного виконавця у якості винагороди.
5 серпня 2021 року під час спроби зняття вказаної суми коштів у відділенні одного з банків у м. Києві чоловіка затримано. Разом з ним затримано ще дві особи, які причетні до рейдерського захоплення активів вказаного сільськогосподарського підприємства у 2019 році. За цим фактом обвинувальний акт щодо рейдерів наразі перебуває на розгляді в суді.
Попередньо встановлено, що у 2014 році чоловік-позикодавець був умовно-достроково звільнений від відбування покарання за умисне вбивство та у 2020 році засуджений за незаконний обіг наркотичних засобів.
Досудове розслідування проводять слідчі Слідчого управління ГУНП у Харківській області, оперативний супровід здійснюють співробітники Управління карного розшуку ГУНП у Харківській області у взаємодії з Департаментом карного розшуку України.
Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від п’яти до дванадцяти років з конфіскацією майна.
Наразі вирішується питання щодо повідомлення затриманим про підозру.
Пресслужба Харківської обласної прокуратури
Tweet